Българите в Диагорас с отлично представяне срещу Тиролой

Пет гола за успеха със 7:1 реализираха бивши футболисти на Беласица

Отборът на Диагорас Керкини, в който играят българите Боби Дюлгеров (вратар) и полевите играчи Иван Манолев, Георги Киров и Иво Самарджиев, разгроми като гост Неа Тиролой със 7:1.

Три от попаденията отбеляза бившият футболист на Беласица Георги Киров, този път в ролята на нападател, докато две вкара Иво Самарджиев, преминал също през Беласица.

По веднъж се разписаха още Янис Мисмулидис и Георгиос Самоулидис.

Почетното попадение за домакините бе дело на Константинос Патрелексис.

Мачът започна с натиск на гостите чрез бързоногия по десния фланг Иван Манолев, също преминал през отбора на Беласица.

Той проби на няколко пъти по фланга и центрира, но поради лош терен завършващите удари не намираха целта.

В 29-ата минута Георги Киров засече с глава хубав пас от Илияс и откри резултата.

В 37-ата Янис Мисмулидис направи резултата 2:0, а в 43-ата отново Киров бе най-концентриран в наказателното поле и оформи класиката.

Така завърши първото полувреме на срещата.

Втората част започна отлично за гостите. Диагонален пас на Самарджиев изведе Киров сам срещу вратаря и той с едно докосване покачи на 4:0 в 47-ата минута.

Пет по-късно Самарджиев навърза трима защитници от отбора на домакините, озова се сам срещу вратаря и търкулна топката в мрежата за 5:0.

В 73-ата минута Тиролой реализира почетния си гол чрез Константинос Патрелексис, който се бе оставен сам срещу вратаря Боби Дюлгеров.

В 75-ата минута пък Гьоргос Самоулидис бе изведен от Самарджиев очи в очи със стража на домакините и не сгреши - 1:6.

В 87-ата минута Иво Самарджиев отправи силен удар към вратата на домакините, стражът изби кълбото, но при добавката Иво Самарджиев от воле с левия крак не му остави шанс - 1:7, с което заслужи аплодисментите на публиката.

С тази победа отборът на Диагорас Керкини затвърди четвъртата си позиция в класирането.

Георги Минчев с хеттрик в Кипър

Нападателят носи триумф с 5:4

Страхотен Десподов спаси ПАОК от срам в Гърция

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)