Берое завърши лагера си в Турция с тежка загуба (ВИДЕО)

Поражение е второ за тима на Херо в южната ни съседка

Берое загуби с 0:3 от Заглембе (Любин) в последната си контрола в Белек. Патрик Сис (12) изведе тима си напред, а Филип Стразински (43) удвои. Дамян Бохар (85) направи резултата класически.

До този момент Берое спечели срещу румънските Ботошани и Сепси, съответно с 2:1 и 1:0, но загуби с минималното 0:1 от полския Лехия (Гданск). След това „зелено-белите“ завършиха при резултат 1:1 срещу казахстанския Ордабаси (Шимкент).

През първите десет минути на двубоя футболистите на Берое бяха по-активни, но не успяха да стигнат до чисто голово положение. В 12-ата минута Заглембе отбеляза във вратата на Перниш с първата си голова възможност. Патрик Сис се възползва от лошото подреждане на защитата в зелено и засече центриране на втора греда.

В 37-ата минута Мартин Камбуров засече добро центриране на Стив Фуртадо, но стражът на Заглембе успя да парира с една ръка. В 43-ата играчите от Полша получиха възможност да удвоят преднината от дузпа след нарушение на Туба. Главният съдия посочи бялата точка, а зад топката застана Филип Стразински, който реализира.

В 54-ата минута Виктор Генев направи сериозен пропуск. Берое отново бе активен в предни позиции, но трудно стигаше до удар към противниковата врата. В 85-ата минута Дамян Бохар финтира Виктор Генев, а след това нанесе мощен удар в горния десен ъгъл на вратата зад Генадий Ганев. Попадението бе доста красиво и получи аплодисментите на малкото зрители на двубоя.