Селта напусна опасната зона с късен обрат (ВИДЕО)

Гол в 91-ата минута матира Севиля

Селта постигна драматичен обрат до 2:1 над гостуващия Севиля в мач от XXIII кръг на испанската Ла Лига и по този начин се измъкна от зоната на изпадащите.

Юсеф Ен-Несири откри резултата за гостите в 22-ата минута, но домакините взеха пълния комплект точки след попадения на Яго Аспас (77) и Пионе Систо (90).

Така възпитаниците на Оскар Гарсия стигнаха до дебютен успех от месец ноември насам.

Те можеха да поведат още в петата минута, когато Яго Аспас стреля над гредата, а в осмата Серхио Ескудеро центрира и Юсеф Ен-Несири пропусна страхотна възможност.

Новото попълнение на андалусийци се реваншира в 22-ата минута, когато прехвърли вратаря на домакините и откри резултата.

Малко преди паузата Лукас Окампос пропусна да удвои, а след паузата Селта вкара две безответни попадения.

Първо обаче реферите отмениха едно такова на Ен-Несири заради засада.

Така се стигна до 77-ата минута, когато Яго Аспас напредна отдясно и от малък ъгъл насочи към вратата, а Диего Карлос отклони в мрежата за 1:1.

В 91-ата минута Пионе Систо получи отляво и реализира победния гол с помощта на гредата за крайното 2:1.

След него Селта събра 20 точки, с две повече от първия изпадащ Майорка, докато Севиля остана на петото място с 39 в актива си, колкото има и четвъртият Атлетико Мадрид.

Реал с крачка по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Кралете" ликуват в Сан Себастиан и с резервите

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)