Две нули на "Бутарке" между Леганес и Бетис

Лега не успя да се измъкне от зоната на изпадащите

Отборите на Леганес и Бетис завъртяха скучно 0:0 в мач от 24-тия кръг на Ла Лига. Точката се оказа недостатъчна за Лега, за да се измъкне от зоната на изпадащите. Момчетата на Руби вече четири мача нямат победа и са позиционирани в средата на таблицата.

Домакините стояха по-стабилно на терена през първата част. Те обаче не успяваха да придадат необходимата острота на нападенията си. В 32-рата минута Мартин Брайтуайт стреля опасно и сантиметри го разделиха от целта. Джонатан Силва също създаде опасност със своя удар десет минути по-късно, при който топката отново не попадна в очертанията на вратата.

След почивката севилският тим овладя инициативата и наложи контрол върху топката. “Краставичарите” имаха своите положения на контраатака. В 80-ата Серхио Каналес намери Карлес Аленя, но стражът на Лега скъси ъгъла и спаси. В 92-рата Борха Иглесиас получи директен червен картон, след като избута човек от щаба на домакините.
Хетафе помогна на Реал (Мадрид), след като спря Жирона (ВИДЕО)

Отборът от мадридското предградие стигна до успех с 1:0