Каляри изкопчи 1:1 от Бергамо

Аталанта с човек по-малко десетина минути

Отборът на Аталанта допусна грешна стъпка в борбата си за оцеляване, след като завърши 1:1 с един от преките си конкуренти - Каляри. Срещата се игра на стадион "Атлети Адзури д'Италия" и бе от програмата на 21-ия кръг на италианската Серия "А".

Още във втората минута Микеле Канини не се ориентира при едно центриране по земя и прати топката в собствената си мрежа.

В началото на втората част Гулиелмо Стенардо изравни, след което домакините опитаха да стигнат до пълен успех, но гостите от Сардиния се защитаваха добре.

Десетина минути преди края на срещата Аталанта остана с човек по-малко, тъй като Луиджи Джорджи получи втори жълт картон и срещата завърши наравно.

Точката бе 20-а за Каляри, което им отрежда 17-о място. Аталанта пък е с 23 на 13-о място.