Стоичков: Това е най-правилният път

Някои отбори си правят програмата както искат те

Старши треньорът на Литекс Христо Стоичков похвали футболистите си след изразителната победа с 6:1 над “Етър 1924″. Камата заяви, че тимът му с всеки мач показва, че заслужава мястото в класирането си. Ето какво заяви Стоичков след разгромната победа в Ловеч:

„С оглед на контузените футболисти, които имаме и тези, на които дадохме почивка съм доволен от старанието и желанието. Показваме, че с всеки изминал мач и всяка тренировка, отборът намира сили и място и показва, че може да играе добър футбол. Радостен съм от всички футболисти и най-вече от младото поколение. Това искам да виждам. Старание, желание. Това е най-правилният път, по който можем да вървим. Не можем да искаме да се раздават на 100%, защото са на по 16 години. Ни най-малко не съм се притеснявал, че можем да подценим мача. Това е моето задължение да ги подготвя за всеки един мач. Казал съм им, че когато искаш да станеш голям, трябва да побеждаваш на терена. Когато се подценяват отборите, значи губиш своята концентрация. Затова цял мач стоя на тъчлинията и давам указания, за да бъдат постоянно нащрек“, каза Стоичков.

„Някои отбори си правят програмата както искат те. В неделя, в четвъртък, в понеделник.. който прави програмата е ясно, че не щади другите отбори, но за едни майка, за други мащеха. Не ме притеснява дали ще играем в неделя, в сряда. Мисля, че футболистите са достатъчно умни, за да се възстановят по най-бързия начин“, завърши наставникът на Литекс.
Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига