Локомотив (Сф) приема Левски днес за Купата на България

Отборът на Локомотив (Сф) приема Левски в мач за Купата на България. Срещата ще се играе от 13:30 ч. на стадион „Локомотив”. Треньорът на „сините” нареди на част от футболистите си да тренират дузпи след карая на вчерашната тренировка, защото не изключва двубоят да завърши с изпълнението им

Отборът на Локомотив (Сф) приема Левски в 1/16 финал за Купата на България. Срещата ще се играе от 13:30 ч на стадион „Локомотив”. Победителят ще бъде определен в един директен сблъсък, в който ще се играят 90, след което при равенство ще има продължения и съответно дузпи.

Поради тази причина и треньорът на „сините” Емил Велев нареди на част от футболистите си да тренират дузпи след карая на вчерашната тренировка, защото не изключва двубоят да завърши с изпълнението им. Левски не е вкарвал гол на Локомотив (Сф) в последните три мача, в които са се срещали. "Сините" имат две загуби и едно равенство в тези три мача.

В състава на вицешампионите наказани и контузени футболисти няма. Живко Миланов се завръща в отбора. Единствените проблемни футболисти са Веселин Минев и Жоазиньо, които обаче почти сигурно ще са готови за дербито.

При Локомотив (София) нещата са малко по-сложи. Контузени в отбора на домакините са Иво Иванов и Зоран Балдобалиев. Георги Марков пък е наказан, след като си изкара нелеп червен картон в срещата срещу Спартак (Вн).

Сезон 1985/86 - 1/4-финал

Последните 10 мача между Левски и Локомотив (Сф)

*Заб.: Всички срещи са за първенство

Общо: 10 мача, 6 победи за Левски, 2 за Локо (Сф), 2 равенства, г.р. 21:7 за Левски