Берое запази надежди за първата седмица след 2:1 над Пирин (ГД)

Попаденията за старозагорци паднаха през първото полувреме и бяха вкарани от Георги Андонов и Венцислав Христов

„Берое“ се наложи днес с 2:1 над състава на „Пирин“ (Гоце Делчев) в двубой от XXIII кръг на „А“ професионална футболна група, който бе и последен за „заралии“ за календарната 2013. Попаденията за старозагорци паднаха през първото полувреме и бяха вкарани от Георги Андонов и Венцислав Христов. С осмия си гол с екипа на „Берое“ Венцислав Христов оглави голмайсторската листа при „зелено-белите“, съобщи техният официален сайт.

Още в 6-ата минута се откри първата голова опасност пред вратата на гостите. Венцислав Христов бе изведен от Игор Джоман в наказателното поле на „Пирин“, но стражът на гостите пресрещна тарана на „заралии“ и улови кълбото.

Три минути по-късно след центриране на Пламен Крумов към Георги Андонов бранител на гостите изчисти кълбото в ъглов удар. При последвалото центриране отново на Крумов Атанас Зехиров продължи към Венцислав Христов, който стреля, но не намери целта.
Секунди по-късно Давид Каядо бе изведен по дясното крило, овладя кълбото в близост до аутлинията и центрира към Георги Андонов. Капитанът на „заралии“ стреля от границата на малкия пеналт, но топката премина над вратата.

beroe-piringd_15122013_3

В 17-ата минута Георги Андонов центрира към намиращия се в наказателното поле Венцислав Христов, който нанесе удар по посока на вратата, но страничният арбитър бе вдигнал флаг за засада.

Три минути след това Пламен Крумов стреля от пряк свободен удар, заложен на 25 метра от целта, но стражът на гостите изчисти.

beroe-piringd_15122013_10

Само в рамките на 120 секунди възпитаниците на Петър Хубчев успяха да стигнат до две попадения във вратата на Абди Абдиков. Първо в 23-ата минута Веселин Пенев центрира към Георги Андонов, който безпощадно заби топката в мрежата на гостите, откривайки резултата.

beroe-piringd_15122013_9

Малко по-късно Елио Мартинс намери намиращия се на десния фланг Давид Каядо между трима противникови бранители. Португалецът центрира по земя към Венцислав Христов, който от границата на малкия пеналт покачи на 2:0.

beroe-piringd_15122013_8

След половин час игра Георги Андонов проби отляво и цетрира към Елио Мартинс, който засече кълбото с глава, но неточно.

beroe-piringd_15122013_6

В 37-ата минута гостите от Гоце Делчев получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на 20 метра от голлинията. Със задачата се нагърби Марио Близнаков, който с плътен удар в горния ляв ъгъл върна едно попадение.

Началните минути на второто полувреме също не предложиха положения пред двете врати.

beroe-piringd_15122013_5

Едва в 54-ата минута Давид Каядо центрира отляво в наказателното поле, но стражът Абдиков изби в ъглов удар. При последвалото цетриране Борислав Стойчев засече с глава, но топката напусна пределите на терена в аут.

В 75-ата минута Венцислав Христов бе изведен зад защитата на „Пирин“ и останал очи в очи със стража на гостите, предпочете да не търси директен удар, а да го финтира, което му изигра лоша шега и последвалият удар по посока на вратата не намери целта.

Шест минути след това Георги Андонов пусна към Атанас Зехиров, който потърси Елио Мартинс пред наказателното поле, но ударът на португалеца премина над вратата.

Секунди по-късно след двойно подаване между Елио Мартинс и Давид Каядо кълбото попадна в последния, който стреля от границата на малкия пеналт, но Абдиков изби.

beroe-piringd_15122013_4

До края на срещата не бяха създадени повече голови положения.

След края на мача играчите вдигнаха транспарант: „Весели празници! Благодарим ви за подкрепата!“.

ОФИЦИАЛНО: Локо Пловдив обяви Любослав Пенев

Официалното представяне на Любослав Пенев пред медиите ще се състои на 17 юни от 17:00 часа