Гуардиола: Свършихме си работата още преди почивката

През първата част Арсенал не успя да вкара гол, което според Гуардиола, е решило изхода от сблъсъка.

Треньорът на Байерн Хосеп Гуардиола заяви след класирането на тима си за четвъртфиналите на турнира Шампионска лига, че отборът му си е свършил на практиката работата в осминафиналите срещу Арсенал през първото полувреме на реванша. В Мюнхен двата тима завършиха 1:1. В първия мач Байерн победи като гост с 2:0.

Гуардиола отбеляза, че е доволен от факта, че футболистите му са свели до минимум грешките в мача. Специалистът анализира, че след като в първия мач Байерн е победил като гост с 2:0, стратегията на Арсенал за реванша е била отборът да стигне до бърз гол, след което да търси евентуален обрат.

През първата част Арсенал не успя  да вкара гол, което според Гуардиола, е решило изхода от сблъсъка.