С 4 гола след почивката Славия разгроми Любимец, който изпадна от "А" група

Победата осигури аванс от шест точки на столичани над зоната на изпадащите

Славия победи у дома Любимец с 4:0 в мач от 32-ия кръг от втората седмица в "А" група. Победата осигури аванс от шест точки на столичани над зоната на изпадащите, докато гостите изпаднаха и се присъединяват към Нефтохимик, който също изгуби мястото в елита.

Първата част премина равностойно и чистите голови положения пред двете врати липсваха. След почивката "белите" натиснаха своя съперник и в 57-ата минута Галин Иванов центрира към Янко Сандански, който с глава откри резултата. Само три минути по-късно отново Иванов проби, подаде към Чавдар Янков и бившият национал беше точен, решавайки крайния изход в двубоя. Четвърт час преди края Галин Иванов покачи резултата на 3:0, а в 78-ата минута Веселин Марчев добави четвърти гол във вратата на гостите.

Това е първа победа за Славия срещу Любимец, след като предишните две срещи в "А" група между двата отбора през сезона завършиха наравно.

"Белите" имат актив от 40 точки на 9-о място във временното класиране, а Любимец е с едва 18 точки на 13-ата позиция.