Важен успех за Михайлов и Петев в Кипър

Българският страж записа пълни 90 минути

Българският вратар Николай Михайлов записа пълни 90 минути за Омония (Никозия) при изключително важната победа с 3:2 над АЕЛ (Лимасол) от 21-ия кръг на кипърското първенство. Успехът е изключително важен за тима, воден от Ивайло Петев, след като бе постигнат като гост, а освен това треньорът така наказа бившия си клуб.

Двубоят бе изключително драматичен, като до последните секунди имаше интрига. Голмайсторът на "детелините" Мат Дербишър даде аванс на тима в 18-ата минута. В края на първата част домакините обърнаха резултата с попадения на Аврам (36) и Аруабарена (40). Националът на Кипър прати топката в долния десен ъгъл на Михайлов, докато испанецът бе точен с глава, като не остави шансове на родния страж.

През втората част герой за "зелените" стана Кенде, който отбеляза два гола за Омония и донесе трите точки. Левият бранител първо изравни със силен удар, който рикошира в защитник и спря в мрежата за 2:2 в 60-ата минута.

След доста пропуски пред двете врати, отново той се разписа с гола на седмицата в Кипър. Вратарят на АЕЛ Вожина излезе извън наказателното поле в 86-ата минута, за да изчисти една топка, но Кенде с хубав удар шокира феновете на домакините - 3:2 в полза на Омония.

В четириминутното продължение пред вратата на Михайлов стана напечено, но с общи усилия на родният национал и защитата пред него Омония извоюва важна победа. Успехът е пети за Петев от седем мача начело на тима, а Михайлов има четири победи в четири мача в Кипър.

"Детелините" имат вече 35 точки, като останаха на шест място, но петият АЕЛ е само с точка преднина.

Георги Минчев с хеттрик в Кипър

Нападателят носи триумф с 5:4

Страхотен Десподов спаси ПАОК от срам в Гърция

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)