Фламенго е на финал, чака Ливърпул (ВИДЕО)

Бразилците елиминираха Ал-Хилал от Саудитска Арабия

Фламенго е първият финалист на Световното клубно първенство, което се провежда в Катар. Победителят в Копа Либертадорес елиминира Ал-Хилал от Саудитска Арабия с 3:1 и ще спори за трофея с победителя от сблъсъка между Ливърпул и мексиканския Монтерей.

Ал-Хилал изненадващо поведе, а Фламенго играеше много под възможностите си, но през второто полувреме бразилците показаха характер и стигнаха до успеха.

В 18-ата минута Ал-Даусари беше оставен непокрит след центриране на десния бек Ал-Бурайк и откри резултата. Реферът Исмаил Ефат вдигна 4 жълти картона в опит да пресече зачестилите грубости на бразилчите.

През второто полувреме разликата в класите си пролича и Фламенго направи обрат. В 49-ата минута Бруно Енрике изведе Де Арааскаета, който се разписа за 1:1. Последва период на относително равновесие на терена, но след влизането в игра на ветерана Диего бразилците отново притиснаха противника в неговата половина.

В 78-ата минута Рафиня качи топката на главата на Бруно Енрике, който простреля Абдула Ал-Муайуф. В 82-ата Диего подаде на Бруно Енрике, който проби до аутлинията, а след опита му за центриране Ал-Буаи си вкара автогол.

Всичко за тима от Саудитска Арабия приключи малко след това, когато Андре Карийо получи червен картон. Перуанецът се изпусна нервите и изрита Де Араскаета, за което справедливо бе изгонен.

ОФИЦИАЛНО: Футболът вече има световен ден