Волфсбург продължава без грешка след разгром срещу Херта (ВИДЕО)

РБ Лайпциг взе три точки в първото си домакинство за сезона

Волфсбург постигна втора поредна победа от началото на сезона. "Вълците" сразиха с 3:0 Херта при гостуването си в Берлин.

Холандският национал Ваут Вегхорст откри от дузпа в 9-ата минута, а появилият се като смяна Йосип Брекало отказа домакините с точен шут в 83-ата минута. Във финалните секунди на редовното време хърватинът асистира на Жером Русийон за третото попадение.

Играчите на Херта претендираха за още една дузпа. Още в 1-ата минута, когато Ондрей Дуда се строполи в наказателното поле. Първоначално реферът Гуидо Винкман посочи бялата точка, но след консултация с ВАР отмени решението.

В следващия кръг Волфсбург  приема новака Падерборн 07. “Старата дама” пък я очаква гостуване на Шалке 04.

По-рано днес РБ Лайпциг също записа втора победа от началото на сезона. “Червените бикове” спечелиха с 2:1 срещу Айнтрахт (Франкфурт) в първото си домакинство за сезона.
Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)