СЛЕД ФАМОЗЕН ОБРАТ: Фламенго е новият господар на Южна Америка! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бразилците стигнаха до успеха срещу Ривър плейт с гол в 92-ата минута

Бразилският гранд Фламенго е новият господар на Южна Америка! Фамозен обрат в Лима качи бразилците на трона за втори път в историята на клуба. Това стана след успех с 2:1 срещу Ривър Плейт, след като до 89-ата минута аржентинците водеха в резултата. Два гола на Габриел Барбоса обаче пратиха в екстаз феновете, които чакаха този миг 38 години.

80 000 зрители напълниха трибуните на стадион "Монументал" в столицата на Перу Лима.

В 14-тата минута Ривър Плейт откри резултата чрез Рафаел Боре. Игнасио Фернандес проби отдясно по атаката на „милионерите“ и подаде по земя в наказателното поле, Боре успя да промуши топката във вратата на Диего Алвеш. В средата на първото полувреме Енцо Перес имаше шанс да вкара втори гол, но ударът му мина встрани от вратата на Алвеш.

До края на първата част Ривър Плейт бе тимът, който доминираше. Настоящият носител на трофея в Копа Либертадорес имаше шансове да отбележи ново попадение чрез Игнасио Фернандес и Езекиел Паласиос, но и двамата нямаха късмета да реализират.

В началото на втората част Фламенго имаше възможност да изравни резултата. Изстрелът на Габриел Барбоса беше блокиран от бранител на Ривър Плейт, а при добавката на Евертон Рибейро топката бе уловена от вратаря Франко Армани. Аржентинците отговориха с далечен удар на Игнасио Фернандес, който мина встрани от вратата на Фламенго.

В крайна сметка бразилският тим стигна до изравняването минута преди края. Габигол се разписа след подаване отблизо. Отново той вкара в 92-ата минута, за да короняса отбора си.

За да бъде този финал още по-драматичен, голмайсторът и Езекиел Паласиос от Ривър Плейт си изкараха червени картон в 95-тата минута на срещата.