Берое би Рилски спортист в първенството по баскетбол за жени

Берое би Рилски спортист в първенството по баскетбол за жени

Вицешампионът Берое надделя над Рилски спортист със 75:67 (19:17, 16:7, 14:22, 26:21) като домакин в Стара Загора в двубой от петия кръг в женското баскетболно първенство на България. Победата беше втора за Берое, който има и едно поражение от трите си изиграни срещи, докато Рилски спортист допусна трета затуба от четири мача от началото на сезона.

Съперниците изиграха равностойна първа четвърт, но до почивката домакините увеличиха оборотите и реализираха 16 точки срещу само 7 за Рилски спортист, повеждайки с 35:24 след първото полувреме.

Последва по-силна трета част за гостите от Самоков, които съкратиха дистанцията до 2 точки при 44:46 след кош на Деница Манолова при оставащи по-малко от две минути от периода. Преди заключителните 10 минути Берое имаше аванс от 3 точки - 49:46 и оспорваната игра продължи до финалните моменти, в които старозагорки отново се откъснаха напред.

Британи Никол Отри беше най-резултатна за победата на Берое с 20 точки, като овладя и 13 борби. Валерия Алексиева допринесе с 18 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Златка Маданкова се включи с 16 точки, 7 борби и 4 асистенции.

За Рилски спортист Кайла Грийн завърши с 20 точки, 3 борби и 4 асистенции, а Деница Манолова добави 17 точки и 8 борби.

В двубой от шестия кръг на първенството, на 20 декември, баскетболистките на Берое ще гостуват на шампиона Монтана 2003, докато на 18 декември Рилски спортист ще посрещне черногорския Будучност в мач от Адриатическата лига.

Везенков поведе Олимпиакос към успех над Барселона (ВИДЕО)

Олимпиакос победи Барселона 87:75 в Пирея в един от най-интересните двубои от 25-ия кръг на Евролигата. Българският национал Александър Везенков бе над всички с 20 точки и 11 борби.

ЛеБрон Джеймс навярно изигра последния си мач в залата в Кливланд

Кавалиърс посветиха специално видео на една от легендите си

Резултати от НБА

Вижте лидерите в отделните дивизии

 Адетокунбо си тръгва от Бъкс още сега?

Звездата Янис Адетокунбо се готви да се сбогува с Милуоки Бъкс, като крайният срок за трансфери - 5 февруари, наближава, съобщава ESPN в сряда

Миньор 2015 пак би Левски за четвъртфинал в турнира за Купата на България

Перничани заеха последната останала вакантна квота за топ 8

Академик Бултекс 99 на четвъртфинал за Купата на България по баскетбол

След разгром над Ботев 2012 Враца с 83:66