НА ЖИВО: Челси - Евертън 2:0

НА ЖИВО: Челси - Евертън 2:0
Източник: БГНЕС

Следете мача на живо с нас тук

Челси приема Евертън в повече от любопитен сблъсък от 16-ия кръг в английската Висша лига. Само допреди две седмици “лондончани” бяха гласени като претенденти за титлата, но от тогава насам нямат спечелен двубой във всички турнири, което ги постави в позицията днес срещу “карамелите” да се борят на практика за поне временната си позиция в топ 4.

Евертън от своя страна изглежда прероден в последно време и може да се похвали с четири успеха в последните си пет мача, което допълнително засилва интереса към срещата. Сблъсъкът на “Стамфорд Бридж” вече стартира и се играе при резултат 2:0.

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Началото на срещата не предостави особено високо темпо на игра, като двата тима предпочитаха да задържат по-продължително топката, което не водеше до почти нищо интригуващо в предни позиции.

В 15-ата минута един от ключовите футболисти на “карамелите” - Киърнън Дюсбъри-Хол получи разтежение и се наложи да бъде заменен принудително, при което Карлос Алкарас влезе на негово място.

Скоро след това импулсът в редиците на гостите бе попарен, като Мало Густо блесна с визията си и направи прецизен пас да разсече защитата на Евертън, с което намери Коул Палмър и 10-ката на “сините” оставен очи в очи с Джордан Пикфорд прати топката в мрежата - 1:0.

Настроението в представянето на “карамелите” напълно се изгуби, предвид допуснатия гол, и мигновено грешките от тях започнаха да се трупат с огромни темпове, като неточност на Алкарас остави Гарначо на чиста позиция, но аржентинецът пропусна наглед стопроцентова възможност да дублира аванса на Челси.

Оттам насетне ролите на терена придобиха напълно различен вид и както бе според началните очаквания, домакините започнаха да контролират все повече развоя върху събитията, но изстрелите им не попадаха в целта.

В края на първата част играчите на Дейвид Мойс най-после видимо се отърсиха от допуснатото попадение и създадоха страхотни положения, ала липса на късмет пред вратата на Робърт Санчес ги лиши от изравняването.

По примера от по-рано в мача точно тогава когато Евертън се чувстваше най-добре на терена и създаваше опасности, то контра действията на “сините” се оказаха сполучливи, като Густо намери Педро Нето на фланга, който блесна с дрибъла си и задмина Виталий Миколенко, пускайки подаване в наказателното поле, където Густо засече топката и вкара втория гол във вратата на Пикфорд.

Още от старта на второто полувреме стана ясно, че Челси ще опита всячески да убие темпото на игра и държеше топката под свой контрол в огромни периоди, което накара “карамелите” да се изнесат още по-високо по терена и при поредната контра офанзива на домакините то Гарначо бе сам срещу вратаря, но за сетен път не уцели рамките на вратата в 55-ата минута.

С този момент и чистите голови ситуации в срещата на практика приключиха, след като основно наблюдавахме единствено битка в средата на терена и сериозен брой статични положения, които обаче със себе си не водеха до опасности.

В 87-ата минута становището, че Евертън просто нямаше късмет в хода на днешния ден се доказа отново и прецизен удар на Илиман Ндиайе по земя в далечния ъгъл остави Санчес без шансове за намеса, но изстрелят спря в страничната греда.

ЧЕЛСИ - ЕВЕРТЪН 2:0

21’ Коул Палмър 1:0

45’ Мало Густо 2:0

Стартови състави:

Челси: 1. Робърт Санчес; 27. Мало Густо, 29. Уесли Фофана, 23. Трево Чалоба, 3. Марк Кукурея; 24. Рийс Джеймс (к), 8. Енцо Фернандес; 7. Педро Нето, 10. Коул Палмър, 49. Алехандро Гарначо; 20. Жоао Педро

Евертън: 1. Джордан Пикфорд; 15. Джейк О’Брайън, 6. Джеймс Тарковски (к), 5. Майкъл Кийн, 16. Виталий Миколенко; 37. Джеймс Гарнър, 27. Идриса Гей; 10. Илиман Ндиайе, 22. Киърнън Дюсбъри-Хол, 18. Джак Грийлиш; 11. Тиерно Бари