Дебютант донесе успех на Черно море и засили Видима към „Б” група (видео)

"Моряците" обърнаха тима от Севлиево с 2:1 на "Тича" в последния мач от 28-ия кръг на "А" група

Черно море се върна на победния път след три последователни загуби и стигна до успех след обрат над гостуващия тим на Видима-Раковски в последен мач от програмата на 28-ия кръг от българската „А” футболна група.

„Моряците” се озоваха в ролята на догонващи на своя стадион „Тича” след попадение на Гоерги Иванов десет минути преди почивката, но успяха да се върнат в срещата още преди паузата с гол на Румен Николов, а в заключителната част на двубоя дебютиралият Атанас Илиев им донесе пълния комплект от точки.

Срещата във Варна започна мудно, но с напредването на времето двата състава се разиграха и така се стигна до 11-ата минута, в която се стигна до първата по-опасна ситуация. Тогава шан да се разпише имаше Самет Ашимов, но неговият удар не намери рамките на пазената от Пламен Колев врата.

Черно море отговори с два поредни изстрела на Камазола, ала веднага след това пред Цветомир Панов се откри страхотна възможност да порази целта, но ударът му бе отразен от бившия страж на севлиевския тим.

После своя шанс опита и Пламен Кожухаров, но неговият шут от над 20 метра също бе спасен от Пламен Колев, макар и с известни затруднения. Опитният вратар обаче капитулира в 35-ата минута, когато капитанът на гостите Георги Иванов го преодоля след удар с глава и откри резултата – 1:0 за Видима.

След попадението хората на Костадин Ангелов не се прибраха в защита, за да дочакат почивката, а се опитаха да вкарат ново такова и бяха наказани минута преди паузата, когато Черно море изравни.

Това стана, след като капитанът на „моряците” Георги Илиев изведе Румен Николов сам срещу стража на Видима. Първият удар на младият нападател бе отразен от Ивайло Василев, но при втория вратарят на гостите нямаше шанс и статуквото бе възстановено.

Така почивката дойде при резултат 1:1, а след нея домакините определено стояха по-добре на терена от своите гости. В 58-мата минута на игрището се появи юношата на „моряците” Атанас Илиев, който записа своя дебют, заменяйки Капитанов.

Именно роденият през 1994 година футболист донесе и успеха на Черно море, след като в 79-ата минута засече центрира отдясно на Румен Николов и така ознаменува с попадение първата си поява със „зелено-белия” екип в официален мач.

Малко преди края дебют за отбора записа и младият страж Георги Китанов, който също допринесе за победата с отлично спасяване след удар на голмайстора на гостите Георги Иванов.

С победата Черно море събра актив от 46 точки и запази осмата си позиция във временното класиране, докато поражението остави Видима-Раковски в зоната на изпадащите с едва 14 пункта от 28 изиграни мача, на цели шест от първия спасяващ се тим на Локо /Сф/. Севлиевци имат предимство с железничарите в директните мачове и все още не са изпаднали на теория, но това може да стане в оставащите два кръга, ако разликата между двата тима в точките набъбне дори с 1.

До края на шампионата остават два кръга, а в следващия момчетата на Костадин Ангелов приемат Левски, когото трябва задължително да победят, ако искат да съхранят теоретичните си шансове за оцеляване в елита.