Дунав Русе не успя да бие Пирин (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Драконите" имаха инициативата през целия мач

Дунав Русе за пореден път доказа, че играе доста колепливо на собствен терен. Те завършиха 0:0 с гостуващия Пирин (Благоевград) в среща от 11-ия кръг на Първа лига.

"Драконите" имаха инициативата през целия мач, но така и не успяха да преодолеят отбраната и вратаря на „орлетата”.

През първата част Божидар Васев и Васил Шопов пропуснаха изгодни положения за домакините, които нямаха късмет в завършващата фаза. В 40-ата минута и напречната греда се оказа верен помощник за вратаря на гостите Макенджиев, който отби удар с глава на Будинов.

След почивката в 50-ата минута Васил Шопов прати топката във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради засада на Будинов. До края на мача Макенджиев спаси опасни удари на резервата Карагерен, а най-доброто положение за гостите пропусна Рениа в 72-ата минута, когато Антонов хвана топката след удар на Рениа.

Със спечелената точка Дунав събира 9 и си остава на 12-а позиция зад Пирин, който запазва 11-ото си място с 11 точки.
Официално: Ясна е програмата до края на сезона

Вижте кога ще се играят оставащите мачове от Първа и Втора лига, както и финалът за Купата

Чочев: Чакат ни трудни мачове с ЦСКА и Ботев