Арсенал - Манчестър Юнайтед 1:0 на полувремето

Арсенал води с 1:0 на Манчестър Юнайтед след 30 минути игра в дербито от 12-ия кръг на Премиършип. Голът за домакините бе дело на французина Самир Насри в 22-ата минута. Тогава Арсненал изпълни ъглов удар, а Бербатов не успя да изчисти с глава по най-добрия начин и топката попадна в Насри.

Арсенал води с 1:0 на Манчестър Юнайтед на полувремето в дербито от 12-ия кръг на Премиършип. Голът за домакините бе дело на французина Самир Насри в 22-ата минута. Тогава Арсненал изпълни ъглов удар, а Бербатов не успя да изчисти с глава по най-добрия начин и топката попадна в Насри. Той шутира мигновено с левия крак и за лош късмет на Ван дер Сар топката рикошира от крака на Гари Невил и попадна в мрежата - 1:0.

Двубоят започна по-добре за Бербатов и компания, които имаха шанса да поведат още във 2-ата минута. Те получиха правото да изпълнят непряк свободен удар в наказателното поле на Арсенал. Андерсон шутира в стената, а топката бе посрещната от Карик, чийтио удар мина покрай гредата на Алмуния. В 8-та минута Бербатов вкара топката в мрежата на Алмуния, но голът бе отменен поради засада. Юнайтед направиха атака отдясно, последва подаване към Джи-Сунг Парк, който я пропусна към Рууни. Английският национал шутира силно, а Алмуния изби право в краката на Бербатов, който обаче бе зад защитата на Арсенал.

След тези минути дойде ред и на домакините да осъществят няколко опасни атаки. Главно действяащо лице в тях бе Никлас Бендтнер, който изпусна с глава да насочи топката в мрежата на Ван дер Сар от непосредствена близост в 11-ата минута. Малко по-късно пък датчанинът се размина след центриране на Насри.

След гола във  вратата на Юнайтед, възпитаниците на Арсен Венгер започнаха да действат по-активно и направиха няколко бързи контраатаки. В една от тях близо до гола бе Тео Уолкът, чийто удар за малко не попадна в целта. Манчестър също имаха своите добри възможности, като при една атака в края на първата част Бербатов имаше претенции за дузпа, които бяха подминати от рефера   В друг случай Андерсон проби по левия фланг, но вместо да подаде към непокрития българин, стреля от малък ъгъл, но нямаше как да изненада от тази позиция стражa на домакините.