Евертън продължава да мачка в Англия (ВИДЕО)

"Карамелите нанесоха първа загуба на Кристъл Палас и оглавиха класирането

Евертън записа трета поредна победа от началото на сезона и оглави класирането в английската Висша лига. "Карамелите" спечелиха с 2:1 гостуването си на Кристъл Палас, който до момента имаше две победи, еднато от които срещу Манчестър Юн на "Олд Трафорд".

Доминик Калвърт-Люин откри резултата с петия си гол от началото на сезона. В 10-ата минута Коулмън центрира отдясно и Калвърт-Люин засече отблизо, с което даде преднина на гостите.

В 26-ата минута Шейку Кояте изравни с глава, след като засече много добро центриране на Андрос Таунзенд от корнер.

Девет след това топката срещна ръката на Уорд, след като Дин опита подаване с глава към Ричарлисон. Първоначално реферът Кевин Френд не отсъди нищо, но след като изгледа повторение, посочи бялата точка. Ричарлисон прати топката в горния ляв ъгъл - 2:1 за Евертън.

През второто полувреме Кристъл Палас подобри представянето си, но не успя да промени резултата. Евертън пък действаше доста по-прагматично и успя да задържи контрола си върху двубоя.