Нова издънка остави Арсенал извън топ 4

"Артилеристите" загубиха от Шефилд Юнайтед

Арсенал загуби с 0:1 гостуването си на Шефилд Юнайтед в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Домакините стигнаха до успеха с попадение на Мусе в 30-ата минута.

Загубата остави Арсенал извън топ 4. " Артилеристите" имат 15 точки, с две по-малко от третия Лестър и четвъртия Челси.

Мачът започна с пропуск на Никола Пепе направи пропуск. В  20-ата минута отново той пропиля отличен шанс да открие резултата, след като не успя да намери вратата от близка дистанция.

В 30-ата минута домакините откриха. След центриране от корнер към далечната греда топката попадна у Джак ОКонъл, който с глава я свали на земята, а Лис Мусе отблизо успя да изпревари Гранит Джака и да я прати в мрежата.

В следващите минути Арсенал имаше претенции за дузпа, но реферът Майк Дийн показа жълт картон на Букайо Сака за симулация.  Гостите се хвърлиха в атака, а най-близо до гол беше Гранит Джака, който стреля мощно от границата на наказателното поле, но Хендерсън  спаси.