Стенли и Вила биха Фейенорд с 3:1 (видео)

Българският национал Стилиян Петров започна като титуляр при победа на Астън Вила с 3:1 над холандския гранд Фейенорд на турнира "Гуадиана Къп" в португалския курорт Алграве.

Петров остана на терена до 79-ата минута, когато беше заменен от Бари Банън веднага след третото попадение за англичаните.

Младокът Марк Олбрайтън изведе Вила напред още в петата минута с прецизен удар от 30 метра в горния ляв ъгъл на вратата на Фейенорд.

17-годишният холандски юношески национал Люк Кастеньо изравни десетина минути по-късно, след като беше изведен в чиста позиция от Рон Флаар и хладнокръвно преодоля Брад Гузан.

Англичаните стигнаха до успеха с два бързи гола след почивката. Емил Хески се разписа с глава в 73-ата минута след центриране от фаул, а Стийв Сидуел оформи крайното 3:1 с удар от 25 метра.

Астън Вила се нуждае от победа в последния мач от турнира срещу Бенфика, за да спечели трофея.

Португалският гранд победи Фейенорд с 4:1 в първия мач от тристранната надпревара и при равенство ще вдигне купата заради по-добра голова разлика.