Тонтъм стъпи накриво преди гостуването на "Лаута" (ВИДЕО)

Евертън прекъсна рекорд на Жозе Моуриньо

Тотнъм загуби с 0:1 домакинството си на Евертън от първия кръг на Висшата лига. Попадението за "карамелите" беше дело на Доминик Калвърт-Люин в 55-ата минута.

Така беше сложен край на впечатляваща серия на Жозе Моуриньо, който в десет сезона от английския елит не беше губил на старта. Португалецът имаше 9 победи и 1 равенство.

В 3-ата минута Сон отправи първия шут в мача, но право в ръцете на Джордан Пикфорд. В 16-ата Ричарлисон пропусна отлична възможност да се разпише.  В 24-ата Сон центрира опасно, но Кейн не успя да му засече подаването. Малко след това южнокореецът пробва техничен удар, който обаче беше блокиран от Шеймъс Коулман. В 37-ата Родригес пробва шут, който обаче мина встрани от вратата. В 42-ата Кейн даде чудесен прехвърлящ пас на Дохърти, но неговото воле беше избито с крак от Пикфорд. Секунди по-късно Лорис спаси шут на Ричарлисон.

Евертън започна по-добре втората част и в първите минути с пропуски се отчетоха Ричарлисон и Андре Гомеш. В 55-ата минута Люка Дин центрира много добре от фаул, а Калвърт-Люин се извиси над всички, за да даде преднина на "карамелите". Това беше шампионатен гол номер 25 за нападателя с екипа на тима, изравнявайки бройката на Уейн Рууни. Последваха два пропуска на Ричарлисон. В 84-ата Калвърт-Люин опита отново да се разпише, но Лорис хвана неговия удар. Това беше и последното голово положение в мача.

Поражението идва само четири дни преди гостуването на Тотнъм на "Лаута". Тимът на Жоза Моуриньо ще се изправи срещу родния Локомотив (Пловдив) в мач от вктария квалификационен кръг на Лига Европа.