BMW Z4: И жените знаят защо

BMW Z4: И жените знаят защо

Когато последната версия на Z4 се появи на пазара (около 4 май), не само мъжките сърца ще забият по-силно. От компанията се надяват, че новият дизайн на автомобила ще бъде по-привлекателен и за жените, което ще способства за увеличение на продажбите.

Когато последната версия на Z4 се появи на пазара (около 4 май), не само мъжките сърца ще забият по-силно. От компанията се надяват, че новият дизайн на автомобила ще бъде по-привлекателен и за жените, което ще способства за увеличение на продажбите.

В периода от 2004 г. до 2008 г. са били продадени 200 000 единици от предходната версия, но основните клиенти са били мъже според данни, оповестени от говорителя на компанията Фридберт Холц. Най-голям пазар за предишния модел са били Съединените Щати, следвани от Великобритания, Германия, Италия и Япония.

„Дизайнът на новия Z4 не е толкова мъжки, както беше преди и има всички предпоставки да заплени и представителките на нежния пол”, добавя той.

Новата версия ще има базова цена от 35 900 евро в Германия. „Целта ни е да продадем повече в сравнение с предшественика му”, коментира Холц.

Компанията се стреми да привлече клиентите на конкурента Mercedes-Benz SLK. Подобно на Mercedes, BMW също ще предложи сгъващ се алуминиев покрив, на който са необходими 20 секунди, за да се отвори или затвори.

Очаква се новият модел да изкушава и феновете на Porsche Boxter, Alfa Romeo Spider и Audi TT.

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите

Българинът отчете най-успешния сезон в кариерата си

ОБЗОР: След първия ден на рали „Стари Столици“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мартин Сурилов и Здравко Здравков над всички след 4-те отсечки в събота

27 екипажа са заявили участие на рали "Стари столици"

Последният кръг от националния шампионат ще се състои на 9 и 10 октомври

Константин Маршавелов с втора победа за сезона

Стара Загора бе домакин на четвъртия кръг от националния шампионат на затворен маршрут и писта

Двама българи се готвят за ново участие на рали Дакар

Вижте подробности

Новите COVID-19 мерки отлагат състезанието „Писта София”

Надпреварата е кръг от националния шампионат по „Затворен маршрут и писта”