Гьозтепе на Мъри размаза градския противник Алтай в дербито на Измир (ВИДЕО)

Гьозтепе на Мъри размаза градския противник Алтай в дербито на Измир (ВИДЕО)

Воденият от българина тим спечели с 4:0

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе абсолютно безапелационно победи Алтай с 4:0 в дербито на Измир от 21-вия кръг на турската Първа лига. Стадион „Гюрсел Аксел“ бе абсолютно препълнен, като на трибуните имаше близо 20 000 фенове на „Гьоз-Гьоз“.

През първото полувреме Гьозтепе имаше тотално превъзходство и отправи цели 13 удара, от които два бяха точни, срещу нито един за Алтай. В 40-ата минута реферът свири дузпа за домакините, но след преразглеждане на ВАР отмени решението си.

В добавеното време на първата част Гьозтепе излезе напред в резултата. След изпълнение на ъглов удар Таха Алтъкардеш свали за Ялчън Каян, който бе забравен на 2 метра от голлинията и безпроблемно отбеляза за 1:0.

В 58-ата минута домакините отбелязаха и второ попадение. Ахмед Йълдъз получи дълго подаване, след което бе дублиран от Исмаил Кьойбашъ, който продължи топката за Ялчън Каян, а той с хубав удар отбеляза втория си гол в мача – 2:0.

В 66-ата минута гол на резервата Билал Месауди не бе признат заради засада. Седем минути след това Месауди все пак покачи на 3:0 в полза на Гьозтепе, след като получи топката от Джелил Юксел, премина през няколко бранители на Алтай и прати топката в мрежата за 3:0.

Дълбоко в добавеното време още едно попадение на Гьозтепе не бе признато, а негов автор бе Кенет Обина Мама, който бе в нередовна позиция. В петата добавена минута Таха Алтъкардеш направи отличен индивидуален пробив и завърши с хубав удар по земя от границата на наказателното поле към левия ъгъл, оформяйки крайното 4:0.

Реал Мадрид остана без Куртоа за Олимпиакос

Титулярният вратар на Реал Мадрид Тибо Куртоа няма да пътува с отбора за утрешното гостуване на Олимпиакос в Шампионската лига, съобщиха официално от "кралете"

Шампионска лига се завръща в пълния си блясък: Девет топ мача и много адреналин с „Челси“ - „Барса“

Днес ще можем да се насладим на изключително интригуващи двубои от новия сезон в Шампионска лига!

Две български съдийски бригади получиха назначения от УЕФА

УЕФА даде два мача на български съдийски бригади за предстоящия кръг в континенталните клубни турнири Лига Европа и Лига на конференциите в четвъртък

Легендарен вратар на Милан почина на 95 години

Легендарният вратар на Милан Лоренцо Буфон почина на 95-годишна възраст в Латизана в следствие на сърдечен арест, съобщават италианските медии

Рашфорд подгони рекорд на Христо Стоичков

Челси – Барселона безспорно е днешното дерби в Шампионска лига

Унгарец ще свири Лудогорец - Селта

Унгарецът Балаж Берке ще ръководи петата среща на Лудогорец (Разград) в турнира на УЕФА Лига Европа - домакинството на Селта (Виго), която е в четвъртък (27-и ноември) от 19:45 часа на стадион „Хювефарма Арена“

Дембеле: Всички са доволни, че спечелих „Златната топка“

Усман Дембеле, нападателят на ПСЖ и лице на най-новото издание на GQ France, където беше избран за Мъж на годината за 2025 г., коментира триумфа си със „Златната топка“ тази година

52 милиарда долара са взети от Турция заради скандала със залаганията

Приблизително 52 милиарда долара са били взети от Турция в резултат на скандала със залагания в местния футбол според президента на Турската футболна федерация Ибрахим Хаджъосманоолу, цитиран от HT Spor

Аморим: Евертън бяха по-добри и с 11, и с 10 човека

Най-дългата серия без загуба за Манчестър Юнайтед под ръководството на мениджъра Рубен Аморим от три успеха и две равенства завърши с поражението с 0:1 от Евертън в понеделник вечер