Крайова на Петев пропиля аванс от два гола и изпусна победата срещу Поли Яш (ВИДЕО)

Българинът има поводи да съжалява

Университатя Крайова, чийто старши треньор е българинът Ивайло Петев, завърши при резултат 2:2 с Политехника Яш в домакински мач от 20-ия кръг в румънската Лига 1.

Александру Митрица даде аванс на Университатя, а Анте Рогулич удвои преднината за тима на Ивайло Петев в първата минута от добавеното време на първото полувреме.

Гостите от Яш върнаха един гол в 54-ата минута, когато Алин Роман бе точен от дузпа. Политехника успя да възстанови равенството в 69-ата минута, когато отново Роман порази вратата, пазена от Лаурентиу Попеску.

Йован Маркович вкара трети гол за Университатя Крайова в първата минута от добавеното време на срещата, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, голът не бе зачетен.

Университатя Крайова заема 3-о място във временното класиране с актив от 33 точки, оставайки на 5 от лидера ФКСБ, който е и с мач по-малко. Поли Яш е на 13-а позиция в първия ешелон на румънския футбол с 23 пункта.

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)