Петев и Крайова с равенство срещу Рапид (Букурещ) (ВИДЕО)

Отборът на българина не успя да победи

Университатя Крайова стигна само до равенство 1:1 в дербито с Рапид Букурещ от 29-ия кръг на румънската Суперлига. Воденият от Ивайло Петев тим пръв откри резултата, но не успя да задържи преднината си и трябваше да се задоволи само с точка от този мач.

Срещата бе доста отворена, като и двата тима имаха своите положения. Домакините първи откриха резултата. Това се случи в 30-ата минута, а точен бе Александру Митрица.

В началото на втората част обаче Рапид се върна в мача. В 49-ата минута Якуб Хромада прати топката във вратата и възстанови равенството, което се запази и до края на двубоя.

След това реми Университатя продължи положителната си серия от 6 поредни мача без загуба. Тимът се намира на 4-тото място във временното класиране с 46 точки. Рапид пък заема 2-рата позиция в таблицата с 52 точки в актива си. Водач е ФКСБ с 64 точки.