В Гърция: ПАОК с класика, Десподов със силен мач (ВИДЕО)

В Гърция: ПАОК с класика, Десподов със силен мач (ВИДЕО)

Българският национал изработи първото попадение при класически успех над Атромитос

Българската звезда Кирил Десподов беше титуляр за ПАОК (Солун), който затвори задълженията си за 2024-а година по най-добрия начин, печелейки с 3:0 срещу Атромитос на стадион "Тумба" в 16-ия кръг на гръцката Суперлига.

Десподов остана на терена до 86-ата минута, когато беше заменен от грузинския нападател Шола Сорейтире. Иначе българинът беше в основата на първото попадение, което отключи вратата на Атромитос във втората минута на добавеното време на първата част.

Гостите бяха останали с човек по-малко в 22-ата минута заради директен червен картон на Николаос Атанасиу, който ритна с пета в лицето австрийския капитан на домакините Щефан Шваб. А първото попадение дойде съвсем накрая на частта, когато Янис Константелиас проби от ляво и върна топката на точката за дузпа. Десподов я посрещна от движение с много техничен удар и я прати в гредата. Оттам обаче тя се върна у Фьодор Чалов и руснакът не сбърка на празна врата. Малко преди това Десподов проби от дясно и центрира много добре, като топката падна на празно пространство, но нямаше кой просто да я насочи в мрежата.

Андрия Живкович вкара за 2:0 с малко късмет в 4-ата минута на втората част, а в 59-ата дойде ред и на вратарят Доминик Котарски да докаже класата си, спасявайки дузпа на капитана на Атромитос Амр Варда. Наказателният удар отново беше предизвикан от Янис Михайлидис – направил две грешки в предишни мачове.

Доминацията на ПАОК продължи и в 74-ата минута Десподов имаше добра възможност да увеличи преднината, след като стреля диагонално, но топката мина на косъм от вратата на Хутесиотис. Крайното 3:0 оформи Мади Камара в 93-ата минута след подаване на появилия се като резерва Виериня.

ПАОК събира с този успех 33 точки и временно е на 2-о място в класирането, на 1 от Олимпиакос. Атромитос нареди вече четири мача без успех и се намира на 7-о място с 19 точки.

Десподов след страхотния си гол: Пробвах и успях (ВИДЕО)

Родният нападател впечатли всички в Гърция

Признание за Десподов от феновете, но не и от треньора

Капитанът на България резерва срещу Ференцварош

Десподов с гол, асистенция и дузпа при разгром на ПАОК над Ференцварош (ВИДЕО)

Българският национал Кирил Десподов се появи като резерва за своя ПАОК при разгрома с 4:0 срещу Ференцварош в мач от 6-ия кръг на основната фаза в Лига Европа

Десподов: Рекордът ми в Лудогорец няма общо с мен днес

"Моята работа е да направя това, което треньорът иска от мен"

Десподов се връща в състава на  ПОАК за Купата на Гърция

Бразилското крило Тайсон също е на линия за мача с АЕК

Eто как са гласували Илиан Илиев и Кирил Десподов за наградата "The Best"

Националният селекционер е избрал Дани Карвахал за №1

Десподов с четвърт час при загуба на ПАОК

ПАОК загуби с 0:1 като гост на АЕК Атина в първия мач от четвъртфиналите в турнира за Купата на Гърция

Десподов стана по-скъп

Кирил Десподов, покачи сериозно цената си за последния месец и половина

Ас на Милан е пред трансфер в Турция

Вижте подробности

РБ Лайпциг фаворит за подписа на халф на Ливърпул

РБ Лайпциг е основния кандидат за привличането на полузащитника на Ливърпул Харви Елиът, ако той напусне „Анфийлд“ преди края на летния трансферен прозорец, пишат в Англия.

Родри: Важно е да вляза в ритъм

Полузащитникът на Барселона Родри сподели емоциите си след дебюта за новия си отбор.

Нападател на Милан се лута в търсене на нов отбор

Нападателят Рафаел Леао все още не е взел решение за бъдещето си, докато настоящият му клуб Милан е готов да приеме оферти от Астън Вила или Галатасарай, въпреки че футболистът предпочита Висшата лига, твърди португалският вестник Record.

Вирц призна: Преди два дни за пръв път говорих с Юрген Клоп

Плеймейкърът Флориан Виртц е провел първия разговор в живота си с новия селекционер на германския национален отбор Юрген Клоп едва през тази седмица, пише агенция ДПА.

Потенциален съперник на ЦСКА не прие оставката на треньора си

Ръководството на Трабзонспор отхвърли оставката на старши треньора Фатих Теке след загубата с 4:0 от Ференцварош във втория мач от плейофния кръг на Лига Европа.