Берое взе преднина за бронзовите медали в женското баскетболно първенство

Берое взе преднина за бронзовите медали в женското баскетболно първенство

Старозагорки победиха Нефтохимик с 94:61

Отборът на Берое взе преднина в първия мач за бронзовите медали в женското баскетболно първенство.Старозагорки разгромиха с 94:61 точки Нефтохимик (Бургас) като домакини. Над всички в мача беше Моник Рийд, която поведе домакините към успеха с 29 точки, 12 борби и 8 асистенции. Следващата среща е в неделя в зала Бойчо Брънзов в Бургас.

След първите 10 минути авансът на беройки беше 28:11, което предопредели и крайния изход в мача. В следващите три части гостенките така и не успяха да намерят себе си и единствената въпросителна беше с каква разлика ще загубят.

Първи мач от двубоя за бронзовия медал в Държавното първенство по баскетбол при жените:
Берое Стара Загора - Нефтохимик 2010 94:61 (29:11, 24:21, 21:20, 20:9)
* Берое поведе с 1:0 победи в серията до два успеха от три мача

Реализаторки:
- за Берое: Моник Рийд 29, Джазмин Пъркинс 18
Ц за Нефтохимик: Ашли Прим 20, Мария Цанкова 11

Пълна "Арена Ботевград" очаква националите по баскетбол за важния мач срещу Норвегия

Срещата от предварителните квалификации за Евробаскет 2029 започва днес в 19:30 ч. 

Агентът на ЛеБрон: Ако Никс не бяха станали шампиони, щеше да отиде там

Филаделфия 76ърс е една от потенциалните дестинации за ЛеБрон Джеймс

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.