И Евролигата отложи мачовете в Израел

И Евролигата отложи мачовете в Израел

Макаби Тел Авив и Валенсия ще играят в Испания

Баскетболната Евролига отложи предстоящите домакински мачове на израелските отбори в евротурнирите заради военния конфликт в страната, съобщиха от организацията.

"Мачът от третия кръг на редовния шампионат на Евролигата между Макаби Тел Авив и Валенсия, насрочен за 18 октомври, ще се проведе във Валенсия, а не в Тел Авив. Срещата от 32-ия кръг ще се играе в Тел Авив. Двубоят от третия кръг на турнира Еврокъп между Апоел и Венеция, насрочен за 17 октомври, ще се проведе във Венеция, а не в Тел Авив. Мачът от 12-ия кръг ще се играе в Израел", се казва в изявлението.

Нападението от страна на палестинската ислямистка групировка "Хамас" срещу Израел и ответната реакция на израелските отбранителни сили (операция "Железни мечове") започна на 7 октомври. По последни данни в резултат на ескалацията на конфликта са убити над 500 палестинци и около 2,8 хиляди са ранени. В Израел загинаха най-малко 800 души, а други 2,6 хиляди бяха ранени.

Уембаняма за загубата във финалите на НБА: Това е най-големият урок в живота ми

„Болезнено е, но няма да бягам от това“, заяви центърът на Спърс

Ню Йорк Никс е новият шампион в НБА! (ВИДЕО)

Извънземен Джейлън Брънсън с 45 точки поведе тима към нов магичен обрат над Сан Антонио Спърс

ШОК: Арестуваха Джеймс Хардън с оръжие

Гардът на Кливланд Кавалиърс Джеймс Хардън беше беше арестуван в ранните часове на събота за нарушение, свързано с незаконно притежание на оръжие

Олимпиакос на Везенков е шампион на Гърция! (ВИДЕО)

Българинът с 19 точки в решаващия пети мач срещу Панатинайкос

Балкан ще участва в турнира Еврокъп

Баскетболният шампион е сред участниците в надпреварата през следващия сезон

Баскетболните национали ще проведат открита тренировка в Самоков

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България ще проведе открита тренировка на 15 юни (понеделник) от 18:30 часа в „Арена СамЕлион“ в Самоков.