Левски Лукойл с първа загуба в Купата на ФИБА (ВИДЕО)

Гръцкият тим постигна третата си победа в турнира

Баскетболистите на "Левски Лукойл" допуснаха първа загуба в Купата на ФИБА Европа. В двубой от последния кръг на груповата фаза, който нямаше никакво значение за класирането, българският шампион отстъпи като гост на "Арис" (Солун) със 76:81.

"Левски Лукойл" си беше гарантирал първото място в групата още преди мача, след като спечели пет победи в първите пет кръга. "Арис" пък вече беше изгубил шансове да се класира в следващата фаза на четвъртия по сила клубен турнир в Европа.

Двата отбора изиграха много равностойно първо полувреме, в което никой не успя да се откъсне с повече от три-четири точки. Сините спечелиха първата четвърт с 24:26, но "Арис" направи обрат в резултата след 22:17 във втората част.

Българският шампион, който спечели предишната среща между двата тима с 11 точки разлика, изигра слабо второ полувреме. След като вкараха 43 точки преди почивката, сините отбеляза едва след почивката.

"Арис" спечели третата четвърт с 13:11 и влезе с пет точки аванс в последните десет минути. Гръцкият тим започна добре и отвори разлика от десет точки седем минути преди финалната сирена. До края домакините спокойно поддържаха аванса си, като едва в заключителните секунди позволиха на съперника да намали изоставането си.

Деян Иванов беше най-резултатен за "Левски Лукойл" с 19 точки, към които добави десет борби и три чадъра. Патрик Рембърт завърши с 16 точки, девет асистенции и три борби. Никола Маравич се включи от пейката с дабъл-дабъл от 11 точки и десет борби.

За "Арис" най-полезен беше Лъки Джоунс с 19 точки, четири борби и четири асистенции. Борис Дало добави 14 точки и също записа четири борби и четири асистенции, а Димитриос Вергинис се отчете с 13 точки.

Гръцкият тим постигна третата си победа в турнира. Със същия актив от три победи и три загуби завърши и вторият в групата "Катая". Финландците продължават напред заради по-добри показатели в директните мачове. Украинският "Днипро" завършва последен с една победа от шест мача.

Във втората фаза на Купата на ФИБА 16 отбора ще бъдат разделени в четири групи, като първите два продължават напред. България ще има още един представител - "Балкан" (Ботевград), който също спечели своята група в първата фаза.