Нефтохимик победи Монтана 2003

Женският отбор на бургазлии надделяха с 78:76 в оспорван мач

Нефтохимик 2010 победи със 78:76 (14:24, 28:15, 14:16, 22:21) Монтана 2003 в мач от последния кръг на редовния сезон в държавното първенство по баскетбол за жени. Бургазлийките финишираха на четвърто място в дивизията от пет отбора, докато Монтана е на втора позиция при две точки пасив срещу Хасково 2012.

Монтана стартира по-силно мача, а серия от 12:4 даде категорично предимство на гостенките. Те спечелиха първата четвъртина с разлика от десет точки и я поддържаха близо седем минути през втората част, когато обаче започна пълният обрат в срещата. Нефтохимик направи серия от 17:0 и завърши полувремто с три точки преднина.

Мария Цанкова отбеляза тройка в началото на второто полувреме и бургазлийките поведоха с шест точки, а преднината им остана същата до последните 30 секунди. Шарел Алън и Лиза Бърджис доближиха Монтана на две точки от Нефтохимик с поредни точни стрелби, но разликата се запази до края, след като Алън не успя да вкара тройка със сирената. Тина Требец отбеляза 24 точки и спечели осем борби за Нефтохимик, а Ашли Прим добави още 21 пункта. С 24 точки за Монтана се отчете Бърджис, която спечели и седем борби.

Трагедия: Бивш играч на ЛА Лейкърс почина на 33 години