НИТО КРАЧКА НАЗАД! На България трябва задължителна победа над Норвегия

НИТО КРАЧКА НАЗАД! На България трябва задължителна победа над Норвегия

Мачът в Ботевград е от 18,00 часа

Българският национален отбор по баскетбол приема Норвегия в третия си мач от група „J“ на предварителните квалификации за ЕвроБаскет 2025. Срещата в зала „Арена Ботевград“ започва в 18,00 часа.

Именно скандинавците нанесоха поражение на „лъвовете“ преди около две седмици на старта на предквалификациите на своя територия. Тогава тимът на Матиас Екхоф победи националите ни с 86:80, след като звездите на тима Харалд Фрай и Крис Ндоу, реализираха общо 50 точки.

Сега обаче България ще търси задължителен реванш и няма право на грешка, особено след победата над Австрия с 83:71, докато пък самите норвежци отстъпиха катастрофално на австрийците с 66:85 в мач, в който разликата по едно време беше 35 точки в полза на победителите. По този начин трите отбора вече разполагат с равен баланс от по 1-1 в групата, от която за същинските квалификации ще се класира само първият в крайното класиране.

Това е предпоследният мач за България в предварителните квалификации за ЕвроБаскет 2025, като „лъвовете“ завършват участието си в групата с гостуване на австрийците идната сряда от 20,15 часа българско време. След това момчетата на Барчовски ще вземат участие на предквалификационния олимпийски турнир от 12 до 20 август в Истанбул, където са в група с Украйна, Турция и Исландия.

Днес в „Арена Ботевград“ ще бъде голямата звезда на българския баскетбол Александър Везенков, който ще раздава автографи. След това новото попълнение на Сакраменто Кингс ще изгледа и мача, така както направи и миналата седмица с Австрия. Везенков се подготвя индивидуално за предстоящия си сезон в НБА, като именно това е причината той да не е част от състава на националите за тези предквалификации.

Групата на България: Емил Стоилов, Андрей Иванов, Алекс Симеонов, Коди Милър-Макинтайър, Лъчезар Димитров, Мартин Йорданов, Иван Алипиев, Павлин Иванов, Васил Бачев, Деян Карамфилов, Константин Костадинов, Борислав Младенов, Александър Стоименов, Константин Паисиев

Групата на Норвегия: Шюр Берг, Ерик Борг, Йоханес Долвен, Ларс Еспе, Харалд Фрей, Микел Колстад, Стян Мьос, Крис-Ебу Ндоу, Йорген Одфел, Тобиас Рутегор, Кристиан Шьолунд, Халвар Стаф

Залата на ЦСКА с ново име

Новото име на баскетболната зала на ЦСКА в София е ARENA IZZI, съобщиха от клуба на официалния си профил в социалната платформа Фейсбук.

Разширението на НБА се отлага за догодина

Комисарят на Националната баскетболна асоциация (НБА) Адам Силвър за пръв път открои ясен план за разширяване на Лигата в рамките на САЩ и Канада, и заяви, че през 2026 година ще бъде взето решение дали това да се случи.

Ню Йорк Никс победи Сан Антонио Спърс във финала за Купата на НБА

Отборът на Ню Йорк Никс се наложи над Сан Антонио Спърс със 124:113 във финала и спечели Купата на Националната баскетболна асоциация в Лас Вегас.

Силен Везенков, но Олимпиакос изгуби в Евролигата (ВИДЕО)

Българският национал Александър Везенков и гръцкият Олимпиакос допуснаха поражение от испанския Валенсия с 92:99 (27:25, 20:24, 29:18, 16:32) като домакини в среща от 16-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Словенки нанесоха първа загуба на Монтана в Европа

Баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха пред вицешампиона Цинкарна с 61:69 (21:15, 12:15, 15:17, 13:22) като гости в Словения в среща от редовния сезон в Адриатическата лига при дамите.

Баскетболният Черно море е №1 във Варна

Баскетболният тим на Черно море бе удостоен с отличието „Отбор на годината“ на Варна

Местят финалния етап от Купата на НБА

Ръководството на Националната баскетболна асоциация (НБА) обмисля преместването на полуфиналите и на финала на НБА Къп от Лас Вегас от следващия сезон нататък, съобщава ESPN.

Скочиха на съдиите в НБА

Удока бесен след поредната рапсодия на Йокич: Съдиите бяха заслепени от звездите

Локомотив (Пловдив) продължи победната си серия в НБЛ

След успех с 88:72 над Миньор 2015