Ювентус спечели сблъсъка на бианконерите срещу Удинезе в Серия А и успя да пробие в топ 4 (ВИДЕО)

Ювентус спечели сблъсъка на бианконерите срещу Удинезе в Серия А и успя да пробие в топ 4 (ВИДЕО)

Торинци надвиха противника си с 1:0

Ювентус поне временно се намърда в топ 4 на италианската Серия А, след като победи с минималното 1:0 Удинезе в гостуване от 29 кръг на първенството. Единствен Жереми Бога отбеляза в двубоя на двата тима, наричани "бианконери". Бога вкара в трети пореден мач на торинския колос, събрал 53 точки на четвърто място - две повече от Комо, който е с мач по-малко.

Юве първи посегна към вратата на противника. Жереми Бога не успя да преодолее Мадука Окойе от малък ъгъл след около четвърт час игра. Малко след това Окойе спаси и удар на Кенан Йълздъз. Отговорът на домакините дойде в 25-ата минута, но Матиа Перин внимаваше. Бога продължи да се затруднява в завършващия удар и изпусна две положения в 35-ата и 36-ата минути.

От четвърти опит Бога вече нямаше как да сбърка. Йълдъз излъга съперник и поднесе топката на зимното попълнение на „Старата дама“. За Бога остана най-лесното – да вкара на празна врата за 1:0.

До почивката Артур Ата и Николо Дзаниоло бяха активни и опитаха да затруднят торинци, но не съумяха да възстановят паритета. Най-добрата възможност за „бианконерите“ от Удине дойде след почивката. Юрген Екеленкамп се размина с центрирана почти на голлинията топка. Самият халф имаше и претенции за дузпа.

Впоследствие Юве овладя положението и Мануел Локатели, Теун Коопмайнерс и Йълдъз. Четвърт час преди края гол на Франсиско Консейсао бе отменен заради засада. Главният съдия Маурицио Мариани първоначално зачете попадението, но ВАР промени решението му.

В 86-ата минута Окойе направи поредното си спасяване – този път срещу Фабио Мирети, а с това се изчерпа и почти всичко интересно.

Италианско дерби за Джон Стоунс

Интер се включи в битката за подписа на английския национал Джон Стоунс, който е свободен агент след раздялата си с Манчестър Сити

Байерн Мюнхен и Лаймер се разбраха за новия договор

Австрийският защитник Конрад Лаймер ще продължи договора си с Байерн Мюнхен, след като продължителните преговори стигнаха до финал, съобщава телевизионният оператор Sky Germany

Милан е все по-близо до Гонсало Рамош

Милан е много близо до привличането на португалеца Гонсало Рамош от европейския шампион Пари Сен Жермен, пише вестник "Гадзета дело Спорт"

ОФИЦИАЛНО: Милан назначи нов директор

Милан официално назначи Масимо Калвели за нов главен изпълнителен директор на клуба, като промените в ръководството на „росонерите“ продължават с пълна сила след разочароващия сезон

Нюкасъл отхвърли 64 милиона от Арсенал за Гимараеш

Нюкасъл отхвърли офертата на Арсенал за халфа Бруно Гимараеш, съобщава Globo. Лондонският клуб е предложил 55 милиона паунда (приблизително 64 милиона евро) за 28-годишния бразилец

Моуриньо: Винисиус ще научи много от мен

Старши треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо е убеден, че може да помогне на звездата на Реал Мадрид и Бразилия Винисиус Жуниор да вдигне още повече нивото си.