ОБЗОР: Анадолу Ефес надви Барселона в баскетболната Евролига

Баскония се справи с Цървена звезда като гост

Турският Анадолу Ефес постигна втора поредна и общо девета победа, надигравайки испанския Барселона с 98:74 (18:13, 24:26, 30:21, 26:14) като домакин в среща от 22-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Анадолу Ефес заема 15-а позиция във временното класиране, а Барселона, който прекъсна успешната си серия, остава втори с актив 15-7.

Домакините имаха аванс само от 3 точки на почивката при 42:39, но след по-силна трета четвърт се откъснаха със 72:60 и не допуснаха каталунците да се доближат повече.

Французинът Родриг Бобоа бе най-резултатен за гранда от Истанбул с 21 точки, 3 борби и 5 асистенции, докато за Барселона Уили Ернангомес завърши с 18 точки и 4 борби.

Цървена звезда отстъпи пред испанския Баскония с 90:91 (30:20, 22:23, 10:26, 28:22) като домакин в Белград, а преди двубоя бе отдадена почит към починалия на 46 години в САЩ сръбски треньор Деян Милойевич. За Баскония успехът бе втори пореден и общо 12-и, като отрежда на отбора седмото място. Цървена звезда се намира на 13-а позиция с девет победи и 13 загуби.

Белградският гранд имаше предимство от 9 точки на почивката при 52:43, но гостите обърнаха до 69:62 през третия период и успяха да удържат Цървена звезда.

Американецът с български паспорт в състава на Баскония Коди Милър-Макинтайър завършис 3 точки, 3 борби и 9 асистенции за близо 34 минути на терена, а най-резултатен бе Маркъс Хауърд с 32 точки. За домакините Яко дос Сантос реализира 26 точки, 3 борби и 5 асистенции.

След две поредни поражения гръцкият Олимпиакос записа победа над израелския Макаби Тел Авив с 89:72 (26:18, 16:18, 27:21, 20:15) като домакин и продължава с актив 12-10 на шесто място в подреждането. Макаби е осми със същия актив.

Никола Милутинов се отличи за Олимпиакос с "дабъл-дабъл" от 20 точки и 20 борби, а за гостите от Израел Уейд Болдуин отбеляза 18 точки и 5 борби.

В германското дерби от 22-ия кръг на Евролигата Байерн Мюнхен надделя над АЛБА Берлин с 82:65 (19:19, 24:11, 23:21, 16:14) като гост, а в друга среща от вечерта италианският Виртус Болоня се наложи у дома над френския АСВЕЛ Вильорбан със 73:63 (19:10, 8:22, 18:22, 28:9).

Останалите мачове от кръга предстоят тази вечер.