ОБЗОР: Далас и Маями постигнаха победи в НБА с изтичането на редовното време

Отборите на Далас Маверикс и Маями Хийт постигнаха победи в мачовете си от Националната баскетболна асоциация с изтичането на редовното време.

У дома Далас се наложи със 107:105 над шампиона Денвър Нъгетс.

Победата със сирената донесе Кайри Ървинг, който бе точен със стрелба със слабата за него лява ръка през центъра на гостите Никола Йокич почти от линията на тройката. Тексасци имаха малко повече от две секунди, за да организират последното си нападание, след като преди това Джамал Мъри пропусна изстрел, с който да донесе успеха на Денвър.

Шампионите имаха три точки аванс по-малко от 30 секунди преди края, но тройка на Лука Дончич доведе резултата до равенство - 105:105. Тогава дойде пропускът на Мъри, а след това и победната стрелба на Ървинг след вкарване на топката след таймаут.

За победителите от Далас Лука Дончич отбеляза 37 точки и хвана 10 борби, а Кайри Ървинг прибави 24 точки.

За Денвър Джамал Мъри бе най-резултатен с 23 точки. Още 20 вкара Майкъл Портър-младши, а с 16 остана Никола Йокич.

Подобно развитие имаше и на срещата между Маями Хийт и Детройт Пистънс, в която гостите от Маями се наложиха със 104:101 след победен изстрел от тройката на Бам Адебайо заедно с финалната сирена.

Детройт навакса изоставане от 17 точки в началото на второто полувреме и имаше възможност да поведе за пръв път след почивката в последното си нападение. Гардът Кейд Кънингам обаче избра да стреля от тройката с 10 секунди оставащи до края, което позволи на баскетболистите на Маями да овладеят топката и да организират една последна атака, която Адебайо превърна в тройка.

С нея той оформи актива си на 20 точки, а най-резултатен за "горещите" бе Дънкан Робинсън с 30 точки.

За Детройт Еван Фурние бе най-полезен с 18 точки, 17 вкара Кънингам, а с 13 завърши италианецът Симоне Фонтекио.

В най-резултатния мач от тази нощ Милуоки Бъкс постигна домакинска победа със 140:129 над Финикс Сънс.

"Елените" бяха без лидера си Янис Адетокунбо, но показаха отлична игра в нападение и липсата на гръцкото крило изобщо не се усети. Ключова за успеха на домакините бе втората четвърт, в която те се наложиха с 43:24 и взеха преднина от 22 точки на полувремето.

След паузата Финикс съкрати изоставането си до шест точки, но "слънцата" не успяха да направят обрат.

Боби Портис и Деймиън Лилард вкараха по 31 точки за победителите. С още 22 се включи Крис Мидълтън. За Финикс с 28 точки приключи Брадли Бийл, Грейсън Алън отбеляза 25, 23 вкара Девин Букър, а Кевин Дюрант остана със скромните за възможностите си 11 точки, въпреки че прекара близо 42 минути в игра.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Лидери в отделните дивизии
Атлантическа дивизия: Бостън 53 победи/14 загуби, Ню Йорк 40/27, Филаделфия 37/30
Централна дивизия: Милуоки 44/24, Кливланд 42/25, Индиана 38/30
Югоизточна дивизия: Орландо 40/28, Маями 37/30, Атланта 30/37