ОБЗОР: Сакраменто с тежка загуба без Везенков (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класиране в НБА

Кливланд Кавалиърс разгроми Сакраменто Кингс със 136:110 в мач от редовния сезон на НБА.

Отборът от Източната конференция не остави шансове на “кралете”, като още на почивката разликата бе 14 точки.

Българската звезда Александър Везенков пропусна пореден мач на своя отбор, след като контузи глезена си срещу Атланта Хоукс на 23-и януари.

Най-резултатен за Кавалиърс бе звездата Доновън Мичел с 29 точки, а Макс Стръс добави 22. Харисън Барнс вкара 22 точки за тима на Майк Браун, докато Домантас Сабонис направи поредни си трипъл-дабъл от началото на сезона, след като записа 12 точки, 19 борби и 15 асистенции.

Кливланд вкара 13 тройки през първото полувреме, за да си изкове победата, а с нея те излязоха и начело в класирането на Централната дивизия, измествайки Милуоки.

Кауи Леонард вкара 10 от всичките си 36 точки в последните пет минути и помогна решаващо за успеха на Лос Анджелис Клипърс над Атланта със 149:144. С този успех тимът увеличава преднината си на върха в Тихоокеанската дивизия, вече записвайки 34 победи от 49 срещи, както и четири поредни.

Леонард, който беше избран за играч на седмицата в Западната конференция, направи преднина на своите от шест точки, след като вкара кош 4:52 минути след началото на последната част. Малко след това пак се разписа, но от тройката. Леонард вкара общо 13 пъти от 20 стрелби от игрова ситуация, в това число и пет тройки.

Джеймс Хардън вкара 30 точки, от които 6 тройки, както и 10 от 10 от наказателната линия. Освен това добави в личната си статистика 8 борби и 10 завършващи подавания.

За домакините от Атланта, които са 3-и в Югоизточната дивизия с 22/28, Де’Андре Хънтър направи личен рекорд през сезона с 27 точки. Трей Йънг добави 25, както и 12 асистенции, а Деджонти Мъри остана с 21. Тимът от щата Джорджия търпи първо поражение в последните пет мача.

Ню Орлиънс Пеликанс също остава на върха, но в Югозападната дивизия, с успеха със 138:100 над Торонто. Брандън Инграм реализира 41 точки – негов личен рекорд през сезона. Тимът на Пеликанс доминираше в мача от началото до самия край и логично триумфира накрая. Инграм вкара 16 пъти от 21 стрелби от игра, от които 8 от 11 от тройката и добави 9 асистенции за три части от мача, които прекара на терена. Си Джей Маккалъм вкара 20 точки, Зион Уилямсън добави 16, Хосе Алварадо остана с 11. Йонас Валанчюнас пък приключи двубоя с 10 пункта и 12 борби.

За канадския отбор Грейди Дик отвърна с 22 точки, а Скоти Бърнс остана със 17. Джейкъб Пьолтъл вкара 14 за Торонто, но през втората част мерникът му отслабна само до 1 точка от наказателната линия.

Далас Маверикс се справи с Филаделфия със 118:102, като Кайри Ървинг се върна на площадката след пропуснати шест мача заради контузия на пръсти на дясната ръка. Той вкара 23 точки за успеха на гостите от щата Тексас, а другите топ-реализатори бяха Джош Грийн с 20, Лука Дончич с 19 и Джейдън Харди със 17 точки. Грант Уилямс и Макси Клебер останаха с по 14, а Джейсън Кид записа своята победа номер 300 като треньор в НБА.

Филаделфия излезе на терена без голямата си звезда – актуалният носител на приза MVP Джоел Ембийд, който очаква да се подложи на операция на менискуса на лявото коляно. По всяка вероятност обаче той ще пропусне оставащите малко над два месеца от редовния сезон, а е възможно да не бъде наличен и за последващите ги плейофи. Кели Обре Джуниър в негово отсъствие вкара 19 точки, а Тобайъс Харис остана със 17.

Стеф Къри вкара 29 точки за Голдън Стейт, които се справиха с Бруклин със 109:98. Уориърс взеха контрол върху мача през второто полувреме, но все още са на последната 5-а позиция в Северозападната дивизия с 22/25.

Лейкърс се справи с Шарлът със 124:118 и е едно място по-нагоре в същата група. Антъни Дейвис завърши мача с трипъл-дабъл, след като наниза 26 точки, взе 15 борби и направи 11 асистетции. ЛеБрон Джеймс вкара 26, а Де’Анджело Ръсел – 28.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 38 победи/12 загуби, Ню Йорк 32/18, Филаделфия 30/19
Централна дивизия: Кливланд 32/16, Милуоки 33/17, Индиана 28/23
Югоизточна дивизия: Орландо 27/23, Маями 26/24, Атланта 22/28

Западна конференция
Северозападна дивизия: Оклахома Сити 35/15, Минесота 35/15, Денвър 35/16
Тихоокеанска дивизия: ЛА Клипърс 34/15, Сакраменто 29/20, Финикс 29/21
Югозападна дивизия: Ню Орлиънс 29/21, Далас 27/23, Хюстън 23/26.

Панатинайкос би Макаби Тел Авив и върна серията в Атина за пети мач

Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър