ОКС разгроми напълно Мемфис: ШГА с личен рекорд (ВИДЕО)

ОКС разгроми напълно Мемфис: ШГА с личен рекорд (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

Тъндър е първият полуфиналист на Запад

Оклахома Сити Тъндър е първият отбор за сезона в НБА, който се класира за полуфиналите в конференцията си, след като напълно според очакванията профуча през Мемфис Гризлис, при това с впечатляващото 4:0 победи. Лидерът на ОКС - Шей Гилджъс-Александър, пък избухна с рекордните за кариерата си в плейофен мач 38 точки, придружени от 5 борби и 6 асистенции, за да донесе успеха на отбора си с крайното 117:115 в четвъртата среща от серията, докато за “гризлитата” при отсъствието на Жа Морант в неговите обувки влезе Скоти Пипън Жуниор, чийто “дабъл-дабъл”, състоящ се от 30 пункта и 11 хванати топки в подкошието, не помогна на състава да избегне пълния разгром.

С това основните фаворити на Запад подпечатаха класирането си за полуфиналите, където им предстои да премерят сили с победителя от серията между Лос Анджелис Клипърс и Денвър Нъгетс, които към момента са при абсолютно равенство от 2:2 триумфа в сблъсъците си.

Александър Везенков е MVP на гръцкото първенство

Получава приза за четвърти път

Баскетболният Реал Мадрид е пред раздяла със старши треньора Чус Матео

Баскетболният Реал Мадрид е пред раздяла със старши треньора Чус Матео въпреки спечелената титла на Испания, твърди местният вестник "Марка".

Барчовски: Надявам се всички баскетболисти да са здрави

Старши треньорът на националния отбор на България за мъже Росен Барчовски говори преди старта на световните квалификации за Мондиал 2027

Сашо Везенков попадна в състава на България за предварителните световни квалификации

Росен Барчовски избра състава, който ще се подготвя за предварителните квалификации за Световното първенство през 2027 година

Избраха 12-те баскетболистки за Европейското първенство за девойки в Литва

Селекционерът на националния отбор на България по баскетбол за девойки до 18 години Николай Господинов е готов с окончателния състав за предстоящото Европейско първенство в Дивизия "Б" в Литва.

Любомир Минчев пое баскетболния тим на Бора Прищина

Баскетболният тим Бора Прищина назначи за треньор българския специалист Любомир Минчев, обявиха от клуба от Прищина.

Играч от НБА го закъса, започнаха да го разследват

Става въпрос за гарда на Детройт Пистънс Малик Бийзли

ЛеБрон Джеймс активира клаузата в договора си за още един сезон

ЛеБрон Джеймс се възползва от правото си да продължи едностранно договора си с Лос Анджелис Лейкърс за още един сезон

Сашо Везенков вече е треньор по баскетбол

След успешното се дипломиране като бакалавър на Национална спортна академия "Васил Левски" баскетболната звезда Александър Везенков получи дипломата си за треньор лично от ректора проф. Красимир Петков.