Панатинайкос би Барса в баскетболнатга Евролига

Гърците изпревариха испанците във временното класиране

Испанският Барселона претърпя поражение при гостуването си на Панатикайнос с 81:89 (23:20, 23:14, 15:26, 20:29) в гръцката столица Атина в двубой от 31-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. С втория си пореден и общо 20-и успех Панатинайкос изпревари Барселона на второто място във временното класиране. Каталунците заемат третата позиция със същия актив 20-11 след като допуснаха втора поредна загуба.

Гостите водеха с 46:34 на почивката и с 61:60 след третата четвърт, но Панатинайкос измъкна победата с по-силна последна част.

Кендрик Нън бе най-резултатен за домакините с 22 точки, 2 борби и 2 асистенции, а за Барселона Ян Весели и Уили Ернангомес отбелязаха по 13 точки.

Тимът на Монако се справи като домакин на испанския Валенсия със 79:78 (25:15, 13:19, 19:20, 22:24), записвайки 20-а победа за сезона и се намира на четвърто място във временното подреждане. Валенсия е 12-и с 14 успеха и 17 поражения. Това бе петата среща за баскетболистите на Монако в последните девет дни и те трябваше да се преборят и с натрупаната умора в двубоя с Валенсия.

Майк Джеймс допринесе за успеха със 17 точки, 3 борби и 4 асистенции, докато за Валенсия Семи Оджелейе завърши с 22 точки, 6 борби и 2 асистенции.

Сръбският Цървена звезда се наложи над италианския Виртус Болоня с 94:79 (21:23, 27:19, 26:23, 20:14) като домакин в друг мач от кръга в Евролигата, прекъсвайки негативната си серия. Цървена звезда се намира на 16-а позиция в класирането с актив 11-20, а Виртус Болоня е осми, въпреки четвъртото си поредно и общо14-о поражение.

Белградският гранд регистрира нов клубен рекорд по асистенции, записвайки 30 срещу Виртус Болоня. Само 25 пъти в историята на Евролигата някои отбор е преминавал тази граница.

Неманя Недович се отличи за домакините с 25 точки, 3 борби и 7 асистенции, а Торнике Шенгелия реализира 25 точки, 4 борби и 5 асистенции за италианския състав.

В останалите две срещи от петък вечер израелският Макаби Тел Авив надигра Байерн Мюнхен с 89:74 (22:21, 26:14, 15:27, 26:12) като гост в Германия, а в Италия местният Армани Олимпия Милано победи турския Фенербахче със 77:76 (28:18, 15:18, 16:15, 18:25).