Петко Маринов: Дунав е фаворит за спечелването на купата на България

Петко Маринов: Дунав е фаворит за спечелването на купата на България

Винаги идвам с голямо удоволствие в Русе, каза още треньорът на Нефтохимик

Старши треньорът на Нефтохимик 2010 Петко Маринов обяви домакините от Дунав 8806 за основен фаворит за спечелване на купата на България по баскетбол при жените.

„С даването на домакинството на Русе, „Дунав 8806“ става основен претендент за Купата – отборът е много добър. Аз лично съм разколебан в нашето състояние – за 25 дена Тани Робинсън е само с 3 мача и не тренира, поради сериозни травми. Другата ни американка и тя е с проблеми в коляното и последно има само 2 тренировки и 2 мача.

Съответно не сме подготвени по най-добрия начин и тимът не е в отлична форма. Разбира се, пътуваме за Русе с удоволствие и ще играем с желание.“ Относно домакинстването на турнира, Маринов сподели, че има особено мнение: „Смятам, че не така трябва да се определя домакинството за Купа България – по оферти, но това вече е свършено“. 

Петко Маринов каза още: „Винаги идвам с голямо удоволствие в Русе! Мачовете в зала „Дунав“ са едни от малкото мигове, в които се доближаваме до европейския баскетбол – публиката винаги е на много високо ниво! Сега отборите са сравнително изравнени и срещите  обещават да са интересни. Много харесвам обстановката в Русе и съм  сигурен, че ще стане празник в събота и неделя!“

Борислав Младенов коментира трансфера си в Апоел (Тел Авив)

„Трябва да работя, за да мога да покажа, че заслужавам да остана тук“

Официално: Борислав Младенов с грандиозен трансфер

Българинът подписа с отбор, участващ в Евролигата

Младите баскетболистки на четвъртфинал на Европейското

Българският национален отбор за момичета до 16 години се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство в Истанбул, Дивизия Б.

Черно море се раздели с Иван Спиров

Бившият младежки национал продължава в САЩ

Локомотив Пловдив се подсили с американец

Куинтън Минси подписа с пловдивчани

Спартак Плевен си върна американец

Джулиен Люис отново ще играе за плевенчани

Апоел (Тел Авив) избра базата на Левски за Евролигата по баскетбол

Израелският "Апоел" (Тел Авив) избра спортната база на "Левски София" за подготовката си на българска земя за мачовете от Евролигата по баскетбол.

Баскетболният Левски започна подготовка

"Сините" ще играят със Спартак (Плевен) с първия кръг на Националната баскетболна лига

Миньор върна Алекс Уандие в България

Баскетболистът игра за Лече през миналия сезон