Потвърдено: Везенков на линия за мача в петък

Потвърдено: Везенков на линия за мача в петък

Българинът ще може да играе за Олимпиакос в Евролигата

Баскетболният национал Александър Везенков ще бъде на разположение на старши треньора на Олимпиакос Йоргос Барцокас за утрешното домакинство на Армани Олимпия Милано в Евролигата.

Барцокас потвърди новината на пресконференцията преди двубоя в Пирея от 17-ия кръг на най-престижния европейски клубен турнир по баскетбол.

Везенков пропусна последните два мача на гръцкия гранд в Евролигата и местното първенство, но по-рано тази седмица поднови тренировки. „Саша е на разположение. Той взе участие в част от вчерашното занимание, а днес също ще тренира. Ще видим колко игрово време ще получи и колко ще може да играе“, коментира Йоргос Барцокас.

Наставникът на Олимпиакос подчерта, че не може да има никакво подценяване на Армани Олимпия Милано, който заема 14-а позиция във временното класиране в Евролигата с 6 победи и 10 загуби.

„Вярвам в нашия отбор. Основната цел е да печелим, но също е важно и как играем. За нас треньорите това е доста важно“, добави специалистът.

Той оглави вота на генералните мениджъри на отборите в Евролигата за най-добър сред тях към момента с 38.9 процента.

Начело в проучването за най-полезен състезател в Евролигата е Спортист номер 1 на България за 2022 година Александър Везенков с 61.1 процента от гласовете на генералните мениджъри. Той е лидер и при гласуването за играч, който те биха привлекли в отборите си с 27.8 процента.

Лоши новини за България преди последните два мача от боскетквалификациите

Българският национален отбор за мъже няма да разчита на двама от своите основни играчи в оставащите 2 мача от предварителните квалификации за световното първенство в Катар през 2027 година.

България ще играез бронза на Европейското по баскетбол, дивизия В

Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20 години не успя да се класира за финал на Европейското първенство в дивизия "Б", което се провежда в Мишколц, Унгария.

Стоименов: Нидерландия беше по-добрият отбор

Националът Александър Стоименов коментира след поражението на баскетболния тим на България от Нидерландия със 70:81 в Самоков в двубой от предварителните квалификации за Световното първенство, че не смята, че е имало чак такава разлика в класите. Стоименов вкара най-много за българския тим - 18 точки.

Росен Барчовски: Докато има шанс, ще се борим

Има разлика в класите

Нидерландия ни би пред погледа на Везенков

Загубата е втора поредна от два изиграни мача

Официално: Джо Мацула преподписа с Бостън Селтикс!

Специалистът бе възнаграден с мултигодишен договор

Росен Барчовски: Ще се класираме напук на всички негативни мнения

Росен Барчовски смята, че българският национален отбор за мъже ще си осигури място в същинските квалификации за световното първенство по баскетбол в Катар през 2027 година, особено след негативите, дошли след загубата на старта в предварителните пресявки.

Американецът поднови договора си с Рилски спортист

Американският баскетболист Алън Арнет ще носи екипа на Рилски спортист и през новия сезон 2025/2026.

Барчовски: Да не правим трагедии

Старши треньорът на националния отбор на България Росен Барчовски говори след загубата със 76:88 от Австрия