Тодор Стойков: Левски ще бъде хегемон в България (ВИДЕО)

Тодор Стойков: Левски ще бъде хегемон в България (ВИДЕО)

"Станимир Маринов сам пожела да си тръгне, има и по-добри от него"

Президентът на Левски Лукойл Тодор Стойков изра увереност пред Канал 3, че "сините" могат да бъдат хегемон в българския баскетбол. Той сподели, че отборът има нужда от класни играчи като близнаците Деян и Калоян Иванови и разкри още, че братята са се съгласили да приемат предложението на клуба след няколко разговора и компромиси от двете страни.

 

"Имахме голямо желание да привлечем българи, които да са на високо ниво. Проведохме разговори с близнаците и те се съгласиха да подпишат за една година. Доказани баскетболисти и е хубаво, че ще играят в България. Аз ги познавам от много време и знам какво могат, може би и това е помогнало до някаква степен да се съгласят", коментира босът по повод привличането на бившите национали.
 
"Продължава селекцията, търсим още попълнения. Няма значение дали ще привлечем българи или чужденци. Досега другите в отбора нямат договори предстоят разговори да видим кои ще си тръгнат и кои ще останат", каза още Стойков.
 
Президентът на Левски Лукойл коментира и напускането на гарда Станимир Маринов: "Той си тръгна по свое желание, но не мисля че е един от най-класните играчи. Пожелавам му успех!"
 
Стойков обяви и целите на "сините" през следващия сезон.
 
"Естествено, че целите са титла  и Купа. Надявам се в евротурнирите да направим добро представяне. Това, което направихме през последните 5-6 месеца е нищо сравнение с това, което ни се иска. Искаме Левски да бъде новия хегемон в българския баскетбол", обяви той. 
 

Треньорът на Словения е много доволен от мотивацията на Лука Дончич

Селекционерът на националния отбор на Словения Александър Секулич заяви, че голямата звезда на тима Лука Дончич все още работи за достигане на най-добрата си форма за Европейското първенство

Осем баскетболисти на Рилски спортист започнаха подготовка за новия сезон

Мъжкият баскетболен отбор на Рилски спортист започна подготовка за предстоящия сезон 2025/2026, съобщиха от самоковския клуб.

Лоши новини за България преди последните два мача от боскетквалификациите

Българският национален отбор за мъже няма да разчита на двама от своите основни играчи в оставащите 2 мача от предварителните квалификации за световното първенство в Катар през 2027 година.

България ще играез бронза на Европейското по баскетбол, дивизия В

Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20 години не успя да се класира за финал на Европейското първенство в дивизия "Б", което се провежда в Мишколц, Унгария.

Стоименов: Нидерландия беше по-добрият отбор

Националът Александър Стоименов коментира след поражението на баскетболния тим на България от Нидерландия със 70:81 в Самоков в двубой от предварителните квалификации за Световното първенство, че не смята, че е имало чак такава разлика в класите. Стоименов вкара най-много за българския тим - 18 точки.

Росен Барчовски: Докато има шанс, ще се борим

Има разлика в класите

Нидерландия ни би пред погледа на Везенков

Загубата е втора поредна от два изиграни мача

Официално: Джо Мацула преподписа с Бостън Селтикс!

Специалистът бе възнаграден с мултигодишен договор

Росен Барчовски: Ще се класираме напук на всички негативни мнения

Росен Барчовски смята, че българският национален отбор за мъже ще си осигури място в същинските квалификации за световното първенство по баскетбол в Катар през 2027 година, особено след негативите, дошли след загубата на старта в предварителните пресявки.