В Атина: Чутовен екшън, Олимпиакос и Везенков са шампиони (ВИДЕО)

Фенове потрошиха Олимпийския комплекс и удариха съдия

Истински екшън се разигра в Олимпийския комплекс в Атина! Отборът на Олимпиакос с Александър Везенков в състава си, отново спечели титлата в гръцкото първенство, след като се наложи с 3:1 победи във финалната серия над Панатинайкос. Четвъртият мач бе прекратен в края на третата четвърт при резултат 63:35 в полза на “червено-белите”, след като феновете на ПАО започнаха да хвърлят бутилки, бомбички и факли по пейката на гостите, а впоследствие нахлуха и на терена. В крайна сметка бе присъдена служебна победа за тима на Везенков.

Двубоят бе прекъснат в края на третата четвърт при резултат 35:63 в полза на “червено-белите”, след като феновете на домакините започнаха да обстрелват паркета с бутилки, бомбички и факли, като дори уцелиха един от съдиите с бутилка.

Дори и след наредбата залата да бъде изпразнена, ядосаните привърженици на “детелините” не са спрели да хвърлят предмети по терена. В допълнение към това ултрасите на домакините дори са си позволили да нахлуят на паркета, съобщи Спортал. Всички официални лица са били прибрани, тъй като разярените фенове на най-успешния гръцки клуб са потрошили седалките в залата и са продължили да хвърлят бомбички по паркета. Освен това, един от тримата съдии е бил уцелен с една от бутилките, които привържениците на домакините са хвърлили. От лагера на действащите шампиони поискаха залата да бъде изпразнена, преди състезателите и щабът да се завърнат на терена.

Естествено, молбата им бе удовлетворена, като съдиите на двубоя призоваха за евакуация на Олимпийския комплекс, за да може двубоят да продължи спокойно. Вследствие на това привържениците на домакините започнаха постепенно да изпълняват наредбата и се отправяха към изходите на съоръжението. Ултрасите на ПАО обаче не са пожелали да си тръгнат и вместо това са нахлули на терена, като със себе си са размятали останките от потрошените от самите тях седалки.

Далас се класира за финала на Запад в НБА

С две точни стрелби на Пи Джей Уошингтън в края на шестия мач

Индиана прати серията с Ню Йорк в седми мач в НБА

Рилски спортист разгроми Спартак (Пл), отива на финал

Минесота изравни серията с Денвър и я прати в решителен седми мач

Тимбъруулвс разби Нъгетс с 115:70

Балкан надви Черноморец и се класира на финал в мач номер 4 (ВИДЕО)

Ботевградчани бяха непоколебими с 94:78 и спечелиха серията с 3:1

MVP на НБА Никола Йокич вкара 40 точки и доближи Денвър до финала на Западната конференция