Ветеран аут за два месеца от НБА

Ветеран аут за два месеца от НБА

Вижте подробности

Ветеранът Тори Крейг няма да играе поне два месеца за Чикаго Булс в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) заради контузия в стъпалото на десния крак, съобщава агенция АП.

Крейг ще бъде обездвижен с шина в следващите четири седмици и след това ще се нуждае от месец или месец и половина за рехабилитация. Нападателят получи травмата при поражение срещу Маями Хийт в събота вечер, уточняват от отбора.

Крейг е средно с по 6.1 точки и 4.8 борби в първия си сезон с Булс. През кариерата си той е играл още за Девър Нъгетс, Финикс Сънс, Индиана Пейсърс и Милуоки Бъкс.

Булс са с баланс 11-17, но са спечелили шест от последните си девет мача.

Европейското първенство по баскетбол за жени ще стартира с четири мача

Европейското първенство по баскетбол за жени за 2025 година стартира днес с първите четири мача.

Рилски спортист научи потенциалните си съперници към Шампионската лига

За втора поредна година българският първенец Рилски спортист ще участва в квалификациите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига на ФИБА.

Оклахома Сити е само на една победа от първа титла в НБА

Тъндър води в серията срещу Индиана с 3:2, а следващата среща между двата отбора ще се проведе на 20 юни в Индианаполис.

Оклахома Сити изравни финалната серия с Индиана в НБА

Шей Гилджъс-Александър вкара 35 точки за успеха, резултатът вече е 2:2 победи

Ясно е колко време ще отсъства Везенков

Голямата звезда на българския баскетбол Александър Везенков ще трябва да почива около две седмици

Финикс се разделя с Кевин Дюрант

Тимът от НБА Финикс Сънс работи активно с бизнес партньора на Кевин Дюрант, за да обмислят вариантите за размяна на играча, съобщи ESPN в сряда.

Индиана поведе във финала на НБА

Индиана Пейсърс се наложи над Оклахома Сити Тъндър със 116:107 в третия мач от финала пред своята публика и по този начин поведе във финала на Националната баскетболна асоциация с 2:1, като се играе до четири успеха.

Тенерифе с Костадинов с поражение в полуфиналите в испанското баскетболно първенство

Костадинов получи само три минути игрово време, в което записа 1 борба.

Сашо Везенков отряза поканата на Кипър да играе за тях

Александър Везенков отхвърли възможността да играе за държавния отбор на Кипър