Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство. Българският национал Александър Везенков беше над всички в мача като вкара 25 точки за малко над 20 минути на паркета. 

Крилото беше близо до дабъл-дабъл, след като завърши срещата с 9 борби и 2 асистенции. Филип Петрушев вкара вкара още 16 точки за победителите, а Алек Питърс остана с 13. 

За Лаврио по 13 точки реализираха Таз Шърмън и Сам Грифин. 

В петък Олимпиакос ще се изправи срещу Жалгирис у дома в мач от втория кръг на Евролигата. 

Черно море Тича разби Ботев Враца в НБЛ

Същински разгром на “моряците”

Липсата на Везенков си каза думата и Олимпиакос загуби (ВИДЕО)

Отборът от Пирея с поражение при визитата си на Монако в Евролигата

Везенков пропуска мача на Олимпиакос и с Монако

Причината остава болки в кръста на българина

Таня Гатева: Мислим само за мача с Украйна

Селекционерът на женския национален отбор на България по баскетбол Таня Гатева призна, че развоят в двубоя с Азербайджан, спечелен от "лъвиците" със 120:40, е бил очакван и отборът се готви изцяло за предстоящия ключов сблъсък с тима на Украйна от квалификациите за Евробаскет 2027

Баскетболистките ни размазаха Азербайджан с 80 точки разлика!

Женският национален отбор на България направи още една успешна крачка към следващия етап на квалификациите за Евробаскет 2027

Ясна е групата на националките по баскетбол за мача срещу Азербайджан

Треньорът на женския национален отбор на България Таня Гатева избра състава, който по-късно днес от 19:00 часа ще излезе в зала “Колодрума” в Пловдив срещу Азербайджан.