Везенков с осем точки в Евролигата

Барселона победи Цървена звезда

Александър Везенков отбеляза осем точки при победата на Барселона с 67:54 (17:18, 15:11, 20:14, 15:11) над сръбския гранд Цървена звезда в мач от 28-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Каталунците са 11-и в класирането само два кръга преди края и нямат шанс да се класират в следващата фаза на турнира.

Везенков стартира мача за Барса, като 1:25 минути след началото спечели борба в защита и 14 секунди по-късно вкара тройка за 6:2. Три минути по-късно българският национал вкара от зоната за три точки и при втория си опит, но след това успя да запише само още една точна стрелба.

Най-резултатен за Барселона беше Стратос Перпероглу със 17 точки, а пред Везенков беше само още Петери Копонен с 13.

Цървена звезда остана на последното място, даващо право на участие в следващата фаза на Евролигата. Турският Дарюшафака е на победа от сърбите след успеха си със 73:67 срещу сънародниците от Галатасарай, докато литовският Жалгирис (Каунас) надви Макаби (Тел Авив) с 93:77 и продължава да чака чудо в последните два кръга.

Лидер в класирането остана отборът на Реал (Мадрид), който победи със 79:73 третия в класирането Олимпиакос. Испанците обаче са с равен баланс с втория в подреждането ЦСКА (Москва), който се наложи с 85:74 над УНИКС (Казан).

Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта