Везенков се завърна при победа на Сакраменто (ВИДЕО)

Българинът вкара 5 точки

Александър Везенков се заврърна в игра за Сакраменто Кингс, след като получи контузия в средата на февруари. Българинът се появи на паркета в двубоя срещу Юта Джаз, завършил с успех на "кралете" със 127:106. Той игра 10 минути, като вкара 5 точки, овладя 2 борби и направи 1 асистенция.

Преди мача в "Голдън Уан Сенър" старши треньорът на Сакраменто Майк Браун потвърди, че Везенков и Трей Лайлс, който също лекуваше травма, са на разположение и ще играят срещу Юта. Най-полезният баскетболист в Евролигата за изминалия сезон влезе за броени секунди в края на първата четвърт, а през второто полувреме остана на полето по-продължително и помогна за изразителния успех на домакините.

Везенков реализира тройка за 87:66, а малко след това открадна топката, но не можа да завърши атаката с кош. В началото на последната четвърт българинът направи асистенция за Трей Лайлс, който му върна жеста минута по-късно. Българинът беше заменен 7 минути преди края на срещата, когато интригата отдавна беше изчезнала.

Кийгън Мъри беше най-резултатен за "кралете" с 25 точки, а по 24 вкараха Харисън Барнс и Ди'Аарън Фокс. Домантас Сабонис завърши със 17 точки и хвана 11 борби. За Юта се отличиха Колин Секстън и Брайс Сенсабо с по 22 точки.