Везенков се завърна в игра, но Кингс пак загуби

Българинът най-накрая намери игрово време за Сакраменто при домакинството на Пистънс

Сакраменто Кингс допусна изненадваща загуба у дома със 120:133 от Детройт Пистънс в мач от редовния кръг на НБА. Добрата новина за цяла България е завръщането в игра на Александър Везенков, който пропусна седем поредни срещи заради контузия в глезена. Той престоя на паркета само 5:31 минути, в които се отчете с 3 точки и една успешна борба.

Преди месец сблъсъкът между двата отбора завърши с победа за "кралете", като тогава Везенков не взе участие в двубоя.

Началото бе за Сакраменто благодарение на три тройки на Кевин Хъртър. Домантас Сабонис също беше на обичайното си високо ниво, а Ди'Аарън Фокс умело дирижираше играта на тима.

Везенков се появи на паркета три минути преди края на първата четвърт. Българинът веднага извърши нарушение, след което хвана една борба и самият той беше фаулиран при далечна стрелба от Алек Бъркс. Той не трепна от наказателната линия и реализира и трите си опита.

Везенков остана в игра и в началото на втората част, когато Трей Лайлс направи разликата 9 точки в полза на домакините. След малко повече от две минути българинът бе сменен, а Сакраменто продължи да поддържа минимална преднина до края на полувремето. Тогава Детройт за първи път поведе след кош на Джейлън Дърън, последван от тройки на Бъркс и Майк Мускала.