2 000 лв. глоба за Лудогорец, 1 300 за Ботев (Пд)

2 000 лв. глоба за Лудогорец, 1 300 за Ботев (Пд)

Дисципа отложи разглежднето на инцидентите по време и след мача Монтана – Локо (Пд)

Шампионът Лудогорец е глобен с 2 000 лева от Дисциплинарната комисия към БФС за хвърлени предмети при домакинството със Славия (1:1) в миналия кръг от А група.

Леко странно Ботев е глобен с 1 300 лева, въпреки че има повече провинения - хвърлени предмети и пиротеника на мача с Черно море в Коматево (2:1).

Диего Фераресо, Лъчезар Балтанов и Оливие Боне са наказани за по един мач.

БФС не взе решение по казуса с инцидентите след Монтана - Локо (Пд). На "Огоста" фен бе задържан, защото удари полицай, а почти цялата агитка на пловдивчани се изсипа пред полицията в града, за да иска освобождаването му, но той си остана задържан.

Дисциплинарна комисия
Решения  -  04.09.2015 г.
 
7-ми кръг “А” група
 
 
С предупреждения –
  27  състезатели
 
 
 
Със спиране от състезателни права
ССП
лв.
Диего Густаво Фераресо
ПФК „Славия” София
1
250
Лъчезар Росенов Балтанов
ПФК „Ботев” Пловдив
1
300
Оливие Харуна Боне
ПФК „Локомотив” Пловдив
1
300

ПО ДОКЛАД
За хвърлени предмети на основание чл.37, ал.1, т. 4, б. А – предложение 2 - ДК наказва ПФК "Лудогорец" гр. Разград с имуществена санкция в размер на 2000 лева.

За нерегламентирано използване на пиротехнически изделия, на основание чл.37, ал.1, т.22, б.А – ДК наказва  ПФК "Ботев" гр. Пловдив  с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За хвърлени предмети на основание чл.37, ал.1, т. 4, б. А – предложение 1 - ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева

Разглеждането на инцидентите в срещата ПФК „Монтана” – ПФК „Локомотив” Пловдив се отлага за следващо заседание.
 
 
6-ти кръг “Б” група
 
 
С предупреждения –
46   състезатели
 
 
 
Със спиране от състезателни права
ССП
лв.
Веселин Боянов Васев
ФК „Верея” Стара Загора
1
75
Николай Валериев Петров
ФК „Верея” Стара Загора
1
75
Станимир Неделчев Митев
ФК „Созопол” Созопол
1
75

ПО ДОКЛАД

За хвърлени предмети на основание чл.37, ал.1, т. 4, б. А –предложение 1 - ДК наказва ФК "Пирин" гр. Разлог с имуществена санкция в размер на 250 лева.
Шеф на Спартак: Изпълнили сме всички изисквания за получаването на лиценз

От футболния съюз обаче уточниха, че Спартак има право да обжалва решението.

Свежи пари в касата на ФК ЦСКА 1948 заради Елитон

Централният защитник Елитон се очаква да подпише нов договор с Гьозтепе, пишат медиите в Турция.

Ботев Враца иска с Христо Янев и във Втора лига

Врачани са близо до изпадане и днешният домакински двубой с Крумовград се очертава като ключов и дори последен шанс за тима да се добере до бараж.

Петър Колев: И Марек, и Дунав не са готови за елита

Това няма да е лична битка с Георги Чиликов, имам договорка да остана и за следващия сезон, обяви треньорът на дупничани

Левски загуби двама за Кърджали заради картони

Двама футболисти на Левски - Карлос Охене и Майкон, ще получат санкции от Дисциплинарната комисия след мача с Черно море, завършил с победа за „сините“ с 2:0.

Мач със залог за Локо Пд и на сбогуване за Хебър

Срещата е в Пазарджик и ще бъде предавана по DIEMA и ще можете да го проследите на живо с NOVSPORT.COM.

Ботев Враца търси спасение срещу Крумовград

Мачът ще бъде предаван по DIEMA и ще можете да го проследите на живо с NOVSPORT.COM.

ЦСКА 1948 и Септември в мач към оцеляване в елита

И двата отбора още не са си гарантирали мястото

Веласкес: Гарантирахме второто място след 10 години, чувствам се горд

Старши треньорът на Левски Хулио Веласкес остана доволен от играта на отбора си при успеха с 2:0 над Черно море