Андреа Христов се размина с румънски гранд

Андреа Христов се размина с румънски гранд

От Козенца отхвърлили офертата на Динамо Букурещ

Италианският Козенца е отказал оферта за българския си защитник Андреа Христов, който е бил желан от Динамо (Букурещ), съобщава prosport.ro.

На цена от 200 000 евро според сайта transfermarkt.com, Христов носи фланелката на италианския отбор от януари 2022 г. , но може да се похвали само с 24 мача и две асистенции. Договорът му изтича на 30 юни 2025-а година.

"Червените кучета" го искат отдавна, но разговорите са в застой. Съобщението направи наставникът на тима Желко Копич, който обаче изрази надежда, че ще има повече новини до 10 февруари, последния ден от този трансферен прозорец в Румъния.

"Българският защитник от Козенца няма да дойде. Неговият клуб не го пуска да си тръгне. И тази история, в този момент, приключи. Надявам се да имаме добри новини преди 10 февруари“, каза хърватският треньор на пресконференция.

Ако сделката се беше състояла, българите в Динамо щяха да станат двама, тъй като там играе халфът Георги Миланов – с важна роля във формацията на тима.

Защитата се оказва невралгична зона за отбора, а натискът върху Копич и неговия екип се засилва, тъй като пропаднаха други две опции - Йонуц Неделчару и Андрей Николеску. Преди това е търсен и френски защитник, който играе в Белгия, но и този път не е имало късмет за букурещкия отбор.

Динамо гостува днес от 20.00 часа на намиращия се на 14-о място в класирането ФК Ботошани след 25 изиграни кръга. Отборът от румънската столица пък дели 1-ото място в момента с Университатя (Клуж), а двата отбора са с по 44 точки.

“Свикнали сме с лоши терени, това е нашият стандарт. Изправяме се срещу добър съперник, нов треньор, нова енергия. Играха добре в последните няколко мача, постигнаха добри резултати и за нас това ще бъде ново трудно предизвикателство. Имаме голямо уважение към тях, но ще се опитаме да играем добър футбол, да се подобряваме и да увеличаваме точките", заяви Копич преди тимът му да се качи на автобуса за североизточния град.

ОФИЦИАЛНО: Дани Себайос напусна Реал Мадрид

Дани Себайос вече не е футболист на Реал Мадрид, след като клубът официално обяви прекратяването на договора на полузащитника по взаимно съгласие.

Рийс Джеймс пропуска мача с Панама

Рийс Джеймс ще пропусне последния мач на Англия от груповата фаза на Световното първенство срещу Панама, след като не участва в тренировка в навечерието на мача

Лудогорец отнесе Етър със 7:4 в първата контрола (ВИДЕО)

Лудогорец спечели с хокейния резултат 7:4 първата си контрола от лятната подготовка, противопоставила разградчани на Етър

Локо София победи косовския шампион при дебюта на Любо Пенев

Любослав Пенев започна периода си в Локомотив София с победа с 2:1 над шампиона на Косово – Дрита, по време на лагера в Банско

Феновете на Левски продължава да изкупуват екипи и абонаментни карти

Феновете на Левски продължават да бъдат активни и вече поръчаха над 14 500 от шампионските фланелки

Исак: Да, скарах се на Еланга

Изравнителният гол на Антони Еланга помогна на Швеция да се класира за осминафиналите на Световното първенство по футбол след равенство 1:1 с Япония, но докато съотборниците му празнуваха резултата, нападателят се свлече на земята от разочарование, мислейки си, че не са се класирали